Už 100 let pro vás sbíráme!

Kořeny muzejní sbírky nynějšího Národního zemědělského muzea sahají až k Jubilejní výstavě v r. 1891 a Národopisné výstavě v r. 1895. Soubor předmětů, které zde byly vystaveny, pak tvořil zemědělské oddělení, jež bylo součástí Národopisného muzea až do roku 1918. 

Teprve v roce 1918 došlo k zásadním momentům historie muzea:

  • 28. 9. 1918 / založení spolku České zemědělské museum
  • 18. 12. 1918 / spolek přejmenován na Československé zemědělské museum, ústav pro studium a povznesení venkova

> více o historii Národního zemědělského muzea

Historie muzea je plná zvratů a změn, nedobrovolných stěhování a přesunů. Jsme proto velice rádi, že vás po 100 letech existence Národního zemědělského muzea můžeme pozvat do rekonstruované pražské budovy, kde najdete několik nových expozic i vyhlídkovou střechu, opravujeme budovu muzea ve Valticích, v Čáslavi vznikne nový depozitář, v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě připravujeme novou expozici, restaurujeme vybrané sbírkové předměty...

To vše i díky našemu stávajícímu zřizovateli, kterým je Ministerstvo zemědělství.

 

 

Jsme přesvědčeni, že je co oslavovat – a budeme rádi, když si výročí připomenete s námi. Třeba na jedné z mnoha akcí, které jsme pro vás u příležitosti jubilea připravili.

 

Pojďte s námi slavit:

Šrobárova sbírka – Odhalení

Výstava části unikátní sbírky obrazů realistických malířů 16. až 19. století. Dočasná umělecká galerie v budově Národního zemědělského muzea v Praze a sbírka, jejíž příběh je podobně barvitý a spletitý jako příběh muzea.

23. 8. 2017 – 30. 6. 2018, Národní zemědělské muzeum Praha