Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Navštivte nás

Expozice valtické pobočky Národního zemědělského muzea jsou zaměřené na historii vinařství, ovocnářství a přírodní bohatství Lednicko-valtického areálu. Ukazují, jak důležité je uchování křehké rovnováhy mezi člověkem a krajinou.

Expozice Krajina Lednicko-valtického areálu provede děti i dospělé místní faunou i flórou, po prohlídce akvárií s živými rybami si můžete poslechnout zvuky ptáků nebo vylézt na posed. Expozice Historické vinařské lisy a nářadí nabízí řadu unikátních exponátů, např. vinařský lis z roku 1719. V expozici Historický vývoj ovocnictví, zelinářství a vinařství najdete nejen staré zahradnické nářadí, ale i parafínové modely ovoce a zeleniny představující i odrůdy, které již v obchodech ani sadech nenajdete.

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny připravuje každou sezonu několik výstav a akcí, oblíbená je výstava letniček nebo podzimní Vinobraní a Dýňobraní. Návštěvu muzea doporučujeme i rodinám s malými dětmi a školním skupinám, pro něž jsou připraveny lektorské programy. 

Základní vstupné je 60 Kč, děti do 18 let mají do muzea vstup zdarma.