Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Lektorské programy

Oba lektorské programy nabízí Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny pouze do konce září 2017 (v muzeu budou zahájeny stavební práce související s rekonstrukcí expozic a dalších prostor).

Programy lze objednat telefonicky nebo e-mailem. Kontaktní osoba: Dominika Švédová, e-mail: dominika.svedova@nzm.cz, tel. 519 352 037.

 

Lektorský program Krajina Lednicko-valtického areálu

Program představuje Lednicko–valtický areál jako naši významnou přírodní oblast bohatou na nejrůznější druhy živočichů a rostlin, které u nás nejsou jinde zastoupeny. Děti se postupně seznámí se základními biotopy, které jsou pro tuto lokalitu typické. Prozkoumají život v rybníce, na louce, v lesích, na polích i v okolí lidských sídel. Mohou se těšit na poslech ptáků, pozorování ryb ve velkoobjemových akváriích, vonné přírodní esence a spoustu dalších doprovodných aktivit.

Program k expozici Krajina Lednicko-valtického areálu je určen pro děti základních škol (1. a 2. stupeň). 


Lektorský program Muzejní dýňobraní

Program je součástí výstavy Dýně, cukety a patisony. Děti se seznámí s dýněmi nejrůznějších velikostí, tvarů i barev, s jejich původem i využitím. Čeká na ně muzejní dílna, kde si mohou vyrobit milou podzimní dekoraci.

Lektorský program je určen dětem mateřských a základních škol (1. stupeň).