Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vánoční přání

Vánoční přání

Doba adventní je obdobím příprav na vánoční svátky, časem půstu a zbožného rozjímání. Ale také dobou rodinných setkání, vánočních přání, novoročních předsevzetí a posílání PF. Málokdo ale tuší, že u zrodu hromadného rozesílání psaných novoročenek v Čechách stál právě hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojnína. O tom, proč a jaká PF posílal, se dozvíte při našem výukovém programu. Současně program nabízí i prohlídku vánočně vyzdobených expozic muzea, povídání o adventním a vánočním čase, jeho symbolech a vánočních zvycích našich předků. V Chotkovských interiérech Vás čeká svátečně nazdobená jídelna a v tanečním sále objevíte výstavu betlémů ze soukromých sbírek. Součástí programu je i malá vánoční hra s tématickou PF dílničkou.

Termíny: prosinec, 2 program /1 den, začátky vždy v 8.15, 10.00 a 13.15 hod

Pro koho: pro děti MŠ a žáky I. stupně ZŠ 1 skupina / 15 – 30 dětí

Cena: 60,- Kč / 1 účastník

MŠ a ZŠ z Kutné Hory a z regionu MAS Lípa pro venkov platí dotovaná cena s 50% slevou do vyčerpání příspěvku. Pro omezený počet tříd z Kutné Hory nabízíme dotovanou dopravu. Objednávkový formulář najdete na www.podhorami.cz nebo na tel. č. 603 39 80 73 v odpoledních hodinách. Tentokrát budeme brát i náhradníky. Vzhledem k aktuální situaci se nám často stává, že u objednaných tříd se řeší pozitivní test, kontakt s nemocným nebo karanténa. 

Důležité upozornění:

Prosíme, přicházejte na programy včas, nejlépe s menším předstihem ( přesun do areálu, toaleta atd.). Přijdete-li pozdě, zbytečně si zkrátíte program o Vaše zpoždění. Dodržet harmonogram není jednoduché. Program nemůže začínat půlhodinovou svačinou. Blokuje to následný program škol, či školek, tak lektorů. Zámek bude ve všední dny pro veřejnost uzavřen ( taktéž pokladna s kavárnou). Prodej suvenýrů tedy nebude fungovat. V prostorách se zámku se netopí a děti v expozicích stráví polovinu programu. Pokud máte malé děti a potřebujete krátkou přestávku ( max. 15 min), uveďte to do objednávky. Program v učebně Vám bude přizpůsoben. Při střídání skupin dodržujte časy i platná hygienická opatření. Jen tak společně zvládneme programy a neohrozíme ostatní skupiny.

Programy jsou pouze pro předem objednané školní skupiny. 

Objednávky: na www.podhorami.cz nebo na tel. č. 603 39 80 73

RVP: Člověk a jeho svět

Klíčová slova: advent, lidové zvyky, novoroční přání, betlém

Cílová skupina: Mateřské školy, 1.–2. ročník ZŠ, 3.–4. ročník ZŠ, 5.–6. ročník ZŠ

Délka: 90 minut

Počet žáků: 15-30

Cena: 60 Kč