Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vzdělávání a zábava

Poznávejte a bavte se na Kačině

Národní zemědělské muzeum Kačina připravuje pro své návštěvníky nejen výstavy a expozice, ale i tematické vzdělávací programy, komentované prohlídky, animační programy, terénní aktivity, hry i příměstské tábory. 

 

 LEKTORSKÉ PROGRAMY PRO ZŠ A MŠ – určeny pro organizované skupiny dětí ze základních i mateřských škol. Programy se odehrávají v interiérech zámku i v zámeckém parku nebo bylinkové zahrádce. 

Novinkou roku 2021 jsou programy zaměřené na dřevo. Lektorské programy jsou vedeny interaktivní, hravou formou a navazují na novou, ojedinělou expozici Příběh dřeva. Tato expozice představuje dětem dřevo srozumitelnou a přívětivou formou, v jeho různých podobách a v návaznosti na zemědělství. V expozici najdeme dřevo ze 42 druhů stromů, které si malí návštěvníci mohou nejen prohlédnout, ale také osahat či otěžkat.

 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY – v letních měsících pro vaše děti organizujeme příměstské tábory. Plno zábavy s novými kamarády v nádherných kulisách kačinského parku umožní zažít dětem Kačinu jinak než běžný návštěvník.

 HRY A AKTIVITY V PŘÍRODĚ – zažijte dobrodružství v zámeckém parku na Kačině. Aktuálně vás zveme na hru Za tajemstvím zámeckého parku. Další aktivity pro vás připravujeme.

 PŮJČOVNA DOBOVÝCH KOSTÝMŮ – vyjděte si na procházku zámeckými zahradami jako princezna nebo mladý šlechtic. V naší půjčovně dobových kostýmů si vybere každý.

 PŮJČOVNA DŘEVĚNÝCH VOZÍKŮ – svezte své děti po zámeckých cestičkách v barevných vozíčcích.

 AREÁL PEVNÝCH KONTROL – vyzkoušejte si orientační běh v zámeckém parku na Kačině.

 KRÁLOVSTVÍ VČEL A VČELAŘENÍ G. J. MENDELA

 PO STOPÁCH G. J. MENDELA – RODINNÁ HRA

 

    Půjčovna dřevěných vozíků Areál pevných kontrol pro orientační běh