Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Divadlo

Zámecké divadlo patří k nejkrásnějším místům na zámku Kačina, a tak jsme se rozhodli zpřístupnit tyto prostory návštěvníkům ve větší míře než dosud, a to nejen jako součást prohlídkových okruhů, ale i jako plnohodnotný divadelní sál. 

V roce 2018 jsme pro vás připravili festival zámeckého divadla MAKAČÍNO (červen 2018), který nabídl několik divadelních her i hudebních inscenací pro dospělé i dětské diváky. 

Další divadelní představení se na Kačině odehrála v rámci Kutnohorského léta – oživené prohlídky zámeckých interiérů s hraběnkou Sidonií, pohádková divadélka. 

Kačina v této sezóně nabídla i talk show Kateřiny Daczické a Jany Veberové Audience na zámku nebo divadelní představení Kytice kutnohorského Ochotnického spolku Tyl.

Divadelní sál je využíván i při dalších akcích, které Národní zemědělské muzeum na Kačině hostí. Jsme velice rádi, že se nabídka představení v unikátních prostorech klasicistního zámeckého divadla setkala letos s velkým zájmem, proto plánujeme v této (staro)nové tradici pokračovat i v příští sezóně.

> Kačina na YouTube kanálu Národního zemědělského muzea

> o historii zámeckého divadla na Kačině