Příběh zemědělství – Praha

Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? 6. 10. 2023

Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? 6. 10. 2023

Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? je zábavná soutěžní hra zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami. Akci pro školy i pro rodiny s dětmi připravuje Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha a Českou zemědělskou univerzitou. 

Akce se uskuteční v pátek 6. 10. 2023 od 9 do 16 hodin. Termín pro svou třídu rezervujte vyplněním formuláře níže. Akce je pro školy zdarma.

 Využijte jedinečné příležitosti a přihlaste vaši třídu také na workshop zdravého vaření s nutriční terapeutkou Pavlínou Matysovou (Zdravě s Papájou).

  • volné časy workshopu: 8:00 a 11:00
  • doba trvání: 45 minut
  • kapacita: 15 dětí
  • připravíte si: mrkvové sendviče
  • rezervace:  kurzyvareni@nzm.cz

Program je určen pro předškoláky z mateřských škol a pro žáky základních škol.

Pro děti bude nachystáno 10 herních stanovišť s různými úkoly, testy a soutěžemi. Děti budou na stanovištích poznávat užitkové rostliny a zvířata, seznamovat se s původem rostlinných či živočišných potravin, budou určovat, které potraviny se musí po nákupu skladovat v lednici, které se musí před konzumací důkladně vařit nebo důkladně omýt. Děti se dozví zajímavé informace o našem zažívání, o důležitosti pitného režimu, a také o správném výběru zdravých, hodnotných potravin a významu pohybových aktivit.

Za splnění soutěžních úkolů děti získají razítka do svých hracích karet, za které v cíli dostanou diplom a zajímavé ceny.

Publikace zdarma
Po celou dobu konání akce budou veřejnosti nabízeny publikace a vzdělávací materiály Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství tematicky zaměřené na zdravou výživu, správné zacházení s potravinami a bezpečnost potravin.

Pro pedagogické pracovníky budou k dispozici pracovní sešity pro žáky všech ročníků základních škol, akreditované učebnice pro druhý stupeň, a další materiály k výukovým programům „Jíme zdravě a s chutí“ a „Výživa ve výchově ke zdraví“. Výukové materiály vychází tematicky ze základních hygienických pravidel Světové zdravotnické organizace (WHO) „5 klíčů k bezpečnému stravování“.

Výtvarná dílna
Pro děti bude připravena výtvarná dílna, kde si budou moci vytvořit vlastní originální přání, pracovat se šablonami a voskovkami nebo si vyrobit papírové zvířátko.

Vanda a Standa
Průběh akce bude svým hudebním vystoupením zpestřovat oblíbená umělecká dvojice „Vanda a Standa“, která předává dětem informace o zdravé výživě a hygieně rukou hravou interaktivní formou spojenou s veselými písničkami.

Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?

Cílová skupina: Mateřské školy, 1.–2. ročník ZŠ, 3.–4. ročník ZŠ, 5.–6. ročník ZŠ, 7.–9. ročník ZŠ

Cena: zdarma


On-line rezervace