Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vinobraní na Kačině

Termín konání: 11. 9. 2021

vinobraní na Kačině

Již desátý ročník Krajského vinobraní a dožínek se uskuteční v sobotu 11. září v romantickém prostředí zámku Kačina. Tradičně se můžete těšit na prezentaci a prodej vín českých, moravských i zahraničních, nebude chybět burčák, čerstvě lisovaný vinný mošt a další vinařské doplňky. 

Farmářské trhy se širokou nabídkou jídel, soutěž o poznání odrůdy vína, výstava zemědělské techniky i domácích zvířat, řemeslné trhy, divadla a koncerty – to vše nabízí desátý ročník Krajského vinobraní a dožínek, který se uskuteční v sobotu 11. září. V romantickém prostředí zámku Kačina mohou návštěvníci po celý den degustovat burčák i vína z celého světa. Z Kutné Hory a Čáslavi je zajištěna kyvadlová doprava.

Po celou dobu akce si můžete zajít také na prohlídku zámku a to na dva tematické okruhy vždy v celou hodinu. Nebo si zajděte na prohlídku zámecké bylinkové zahrady a tropického skleníku a to s nikým jiným než se zámeckým zahradníkem. Na nejmenší návštěvníky čekají projížďky na koních nebo dětská zóna s hřištěm z balíků slámy, animační program, kouzelnická show a divadelní pohádky.

Akci hudebně doprovodní zpěvačka Katarína Knechtová, skupina Hradišťan či Orchestr Jaroslava Ježka.

Podrobný program, informace k autobusové dopravě a aktuální covid opatření naleznete na webu Vinobraní na Kačině.