Muzeum českého venkova – zámek Kačina

NOČNÍKačina

Termín konání: 21. 5. 2022

NOČNÍKačina

Hra světel a stínů na Kačině ukáže zámek ve zcela jiném světle. Zahalte se společně s námi do tajemna a užijte si netradiční atmosféru. Sobotní program NOČNÍKačiny je připraven pro jedince i pro rodiny s dětmi. Výjimečnou večerní atmosféru umocní již tradičně videomapping.

21. 5. 2022 19–23 hodin

Co Vás čeká?

  • VIDEOMAPPING na zámeckou fasádu

Přírodní síly kolem nás, viditelné i ty pouhým okem nezachytitelné, jsou ústředním tématem videomappingu s názvem Tributary. Tři kapitoly představí tři pohledy na prostředí, jež nás obklopuje, skrze majestátní zámek Kačina a ukáže ho tak v jiném světle a stínu.

Autoři František Pecháček, Klára Míčková a Štěpán Kovář.

  • HUDEBNÍKačina – koncert filmové hudby

Koncert smyčcového kvarteta Melody Quartett, které zahraje v 19:30 hodin v zámecké knihovně, připomene filmové skladby. Profesionální hudebníci, působící v pražském Národním divadle, Hudebním divadle Karlín a orchestru ČNSO, se soustředí především na filmovou hudbu a smyčcové covery moderních písniček.

  • FILMOVÁKačina – sestřih filmů natáčených na Kačině

Ve filmovém duchu bude zpřístupněno i nově zrekonstruované zámecké divadlo, kde si návštěvníci budou moci posedět u sledování sestřihů filmů, které se na Kačině natáčely.

  • STRAŠIDELNÁ Stezka pro děti

Od 19 hodin si mohou rodiče s dětmi projít v zámeckém parku „stezku za hledáním kačinských strašidel“. Překvapení najdou u bylinkové zahrádky, kde na ně bude čekat mimo jiné kačinský zahradník, který jim ukáže skvosty nočního zámeckého skleníku.

  • NOČNÍSkleník – komentované prohlídky

Oblíbené komentované prohlídky zámecké oranžerie v doprovodu kačinského zahradníka. Připravte si otázky, rád Vám je zodpoví.

  • KAČINAŽije – oživený zámek

Současně budou probíhat večerní prohlídky zámeckých interiérů, ve sklepení zámku obohacené o oživené prohlídky s Janem Rudolfem Chotkem. V prvním patře zámku mají návštěvníci zároveň možnost zhlédnout novou výstavu Čižba – umění jemné a líbezné.

  • DIVADELNÍKačina

 Zámeckou kapli oživí divadelní vystoupení Perníková chaloupka, a to v 19 a ve 20 hodin.

 

Vstupné:

Dospělí 150,-

Dítě od 6 let 100,-

Rodinné 350,-

Občerstvení je zajištěno.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

Podívejte se na minulé ročníky:

Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo on-line.


Vstupenky lze zakoupit online:

 

Kačina – NOČNÍKačina