Muzeum českého venkova – zámek Kačina

MAKAČÍNO - malé kačinské divadlo

Termín konání: 14. 6. 2019 – 16. 6. 2019

MAKAČÍNO - malé kačinské divadlo

MAKAČÍNO, malé kačinské divadlo přinese maraton divadelních představení. Čekají Vás divadélka pro děti i zajímavá představení pro dospělé.

Program MAKAČÍNA

Sobota 15.6. 2019

11hod. – Arnošt Goldflam (Minor)
13hod. – O pejskovi a kočičce (Lenka Volfová)
15hod. – Ošklivé káčátko (Lenka Volfová)

Neděle 16.6. 2019

10hod. – O koblížkovi (Divadlo Úsměv, Ludmila Frištenská)

10.30hod. –Jak koťátko přestalo mňoukat (Divadlo Úsměv, Ludmila Frištenská)

15hod. – Dvě komedie v komedii (Geisslers Hofcomoedianten)

Divadlo Minor

Divadlo Minor je přední česká divadelní scéna se zaměřením na děti a mládež. Minorské inscenace získávají řadu ocenění na domácích i zahraničních festivalech. Divadlo je moderním stánkem aktuálních divadelních trendů pro diváky všech věkových skupin.

Arnošt Goldflam je úspěšný a nezaměnitelný autor, herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti. Čtením vás zavede do příběhů z jeho knihy Pohádka o nepotřebných věcech a lidech. Hudební doprovod – Jan Matásek.

Kočovné divadlo Rózy Blechové

Kočovné divadlo Rózy Blechové je divadlo pro děti i jejich rodiče. Založila ho v roce 2012 Lenka Volfová, která v současnosti žije i tvoří autorské divadlo na Vysočině a v Praze. S divadlem spolupracují hudebník Slávek Brabec a výtvarnice Barbora Hudečková-Herchlová.  

Pejsek a kočička – Co se skrývá ve starém kufru na půdě? Vzpomínky na dětství, pár plyšáků a příběhy, které nikdy neomrzí. Vyprávění o dvou kamarádech, jedné pyšné košilce a spolknutém mýdle na podlahu pobaví celou rodinu. A ještě si při tom zazpíváme. Na motivy slavné knihy pana Čapka Lenka Volfová, na harmoniku doprovází Slávek Brabec. Představení je vhodné pro děti od 4 let. Délka představení cca 40 minut

Ošklivé káčátko – Převelice dobrodružný kousek o koloběhu přírody, daleké cestě za novým domovem, o odvaze, svobodě i o tom, že posmívat se nemá. Na motivy klasické pohádky improvizuje Lenka Volfová, na harmoniku doprovází Slávek Brabec. Délka představení cca 40 minut

Divadlo Úsměv (Divadelní společnost Ludmily Frištenské)

Divadlo Úsměv je v současné době největší divadelní agentura s dvaceti výjezdovými divadly. Přijíždí tam, kde všude jsou děti, které mají rády pohádky. V repertoáru jich mají asi 80.

O Koblížkovi

Babička s dědečkem spolu hospodařili. Dědeček dostal chuť na koblížek. Babička mu koblížek upekla, dala vystydnout na okno a šla s dědečkem na procházku. Jak to s koblížkem dopadlo? Dozvíte se v divadelním představení O Koblížkovi. Délka představení cca 30 minut

Jak koťátko zapomnělo mňoukat

 Maminka kočka šla na celý den lovit myši. Než odešla, naučila malé koťátko mňoukat. Ale koťátko dostalo hlad a nemohlo si vzpomenout, jak si říct o mlíčko. Až Kašpárek společně s dětmi poradí uplakanému koťátku, jak to bylo. Délka představení cca 30 minut

Geisslers Hofcomoedianten

Geisslers Hofcomoedianten ...Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické, Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální. Takové je divadlo, které hraje už šestnáct let. Nezávislý divadelní soubor ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupuje s autorskou svobodou, mísí původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec – tak, aby to všechny bavilo. Inspiruje se barokem a hledá v něm to, co je aktuální pro dnešní dobu. Nevěříte, že má baroko s dneškem mnoho společného?

...tak se přijďte podívat na divadelní představení

Dvě komedie v komedii

Nevážné divadlo na divadle o závažných věcech. Mecenáš Rovenio nechal pro svou dceru Lidii postavit divadlo. Do konkurzu o prostor se přihlásily dvě herecké trupy – Lelio Comici a Arminia Teatrale, které spolu mají soupeřit v hraní komedií. Soutěž dvou společností je ale zároveň záminkou pro to, aby se začaly rozmotávat nitky propletených osudů. Volná adaptace stejnojmenné hry G.B. Andreiniho z roku 1623 a první část andreinovsko-geisslerovského cyklu Opus Andreini.      

Jedná se o inscenaci spíše pro dospělé, ale líbí se i starším dětem. Délka představení cca 70 minut. Inscenace získala Cenu Klubu mladého diváka za nejlepší představení sezóny 2015/2016.

Časy a představení se mohou změnit. Děkujeme za pochopení.