Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Klubová výstava Klubu chovatelů pudlů, z.s.

Termín konání: 20. 8. 2022

Klubová výstava Klubu chovatelů pudlů, z.s.

V letošním roce se po několika letech vrací na zámek Kačina Klub chovatelů pudlů s pořádáním své klubové výstavy. Klubová výstava se zadáváním titulu "Klubový vítěz" je jednou z nejprestižnějších výstavy roku. Plemeno pudl, které svým původem bylo plemenem loveckým a zároveň plemenem reprezetativním, k tak noblesnímu zámku jako je zámek Kačina určitě patří.
 

Výstava začíná v 9:30 základními soutěžemi, finálové soutěže jsou plánovány od 15:00 hodin. 

Na této výstavě mohou návštěvníci vidět pudly ve čtyřech velikostních a pěti barevných ráze a to od těch nejmladších ve třídě štěňat až po veterány. Představí se zde i pudlové ozdobění těmi nejvyššími možnými tituly jako je například titul Mezinárodního Šampiona Krásy. Tito jedinci se většinou představí ve třídě čestné. Výstavy se zúčastní více než 80 jedinců plemene pudl.


A protože tato výstava patří mezi ty nejprestižnější k posouzení a výběru těch nejlepších byl pozván také prestižní rozhodčí. Posuzovat přijede pan José M. Doval ze Španělska. Pan Doval je presidentem Španělské Kynologické Organizace a je členem presidia mezinárodní kynologické federace FCI.
 

Kačina - pudlové