Příběh zemědělství – Praha

Jede traktor

Jede traktor

Expozice Jede traktor představuje na ploše přes 500 m² více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953.

Milí návštěvníci, omlouváme se, ale traktorový trenažér bude do odvolání mimo provoz. Kvůli propojení reálných traktorových prvků s ovládáním simulace je třeba k řízení traktoru přistupovat citlivěji než při řízení skutečného traktoru. Děkujeme za pochopení.

Mladší děti ocení šlapací traktůrky a odrážedla s pro ně speciálně připravenou dráhou, všechny věkové kategorie si mohou vyzkoušet herní traktorový simulátor (Farming Simulator) nebo trenažér Zetor Major, který simuluje jízdu po městě i orbu na poli. Na vybraných historických strojích je možné se vyfotografovat.

Vystavené stroje pocházejí z podsbírky doprava a zdroje energie, jedné z typově nejucelenějších kolekcí svého druhu v Evropě, která je uložena a prezentována v muzeu zemědělské techniky, naší čáslavské pobočce.

Pro expozici Jede traktor je připraven lektorský program pro žáky 2. stupně ZŠ a nižší ročníky SŠ.  > více o lektorských programech

Expozici Jede traktor najdete v prvním podzemním podlaží pražské budovy Národního zemědělského muzea.

 

Hlavní partner: ZETOR a.s.
Partner: N & N Košátky s.r.o.
Mediální partneři: Český rozhlas 2 – Praha, Právo, Senior Revue, Zemědělec
Expozice vznikla díky podpoře Ministerstva kultury ČR a Ministerstva zemědělství ČR.

Fotoalbum