Příběh zemědělství – Praha

Jede traktor

Jede traktor

Expozice na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953. Pro děti jsou tu připraveny šlapací traktůrky nebo herní simulátor.

Vystavené traktory upoutají svou různorodostí, ať už konstrukční či v užití. Návštěvníky mnohdy překvapí detailnější zajímavosti, například z jejich někdy trochu nebezpečnější obsluhy.

Každý si může vyzkoušet, jaké je to sedět za volantem historického traktoru Zetor 15, který je také možno využít k fotografování.

Mladší děti ocení šlapací traktůrky a odrážedla s pro ně speciálně připravenou dráhou, všechny věkové kategorie si mohou vyzkoušet herní traktorový simulátor (Farming Simulator). 

Pro expozici je připraven i lektorský program pro školy, který seznamuje s historií i vývojem a využitím traktoru jako neodmyslitelného pomocníka zemědělce.

Vystavené stroje pocházejí z podsbírky doprava a zdroje energie, jedné z typově nejucelenějších kolekcí svého druhu v Evropě, která je uložena a prezentována v muzeu zemědělské techniky, naší čáslavské pobočce.

 

Hlavní partner: ZETOR a.s.
Partner: N & N Košátky s.r.o.
Mediální partneři: Český rozhlas 2 – Praha, Právo, Senior Revue, Zemědělec
Expozice vznikla díky podpoře Ministerstva kultury ČR a Ministerstva zemědělství ČR.

Fotoalbum