Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Zveme vás na výjimečnou prohlídku nového depozitáře

Zveme vás na výjimečnou prohlídku nového depozitáře

Už 30. listopadu se dozvíte, co je za zavřenými dveřmi našeho nového Provozně nízkonákladového depozitáře, jehož výstavbu v Čáslavi právě úspěšně zakončujeme. Kdo to v našem muzeu v Čáslavi znáte, tak asi tušíte, že jde o tu velkou, modrou, moderní budovu vzadu v areálu. A právě na konci listopadu vám umožníme, abyste se do depozitáře výjimečně podívali i vy, naši návštěvníci. Jde o první centrální depozitář NZM a jsme na něj náležitě hrdí.

Školáci budou mít příležitost prohlédnout si depozitář s celou svou třídou a to hned od 8 hodin ráno nebo pak v 10 hodin v úterý 30. listopadu. Termíny prohlídek si rezervujte emailem na adela.capkova@nzm.cz.

Na ostatní se těšíme na komentované prohlídce depozitářem od 15 nebo od 16 hodin. Sraz zájemců je v areálu muzea před vchodem do depozitáře vždy 5 minut před začátkem prohlídky. Vstup zdarma.

Nové prostory depozitáře budou sloužit především pro pracoviště muzea v Praze, Čáslavi a na zámku Kačina a téměř polovinu podsbírek a fondů. Díky nim se zlepší podmínky pro uložení sbírkových předmětů a vznikne zde i kvalitní badatelské zázemí. Přímo v objektu depozitáře je i konzervátorko-restaurátorská dílna sloužící k ochraně i úpravě sbírkových předmětů. Aby se dřevěné předměty či předměty s dřevěnými částmi ukládaly do depozitáře „čisté“, vybudovali jsme zde zároveň i termokomoru. Toto zařízení umožňuje netoxickou likvidaci dřevokazného hmyzu.

Nenechte se dvakrát pobízet a přijďte na jedinečnou exkurzi do míst, která budou veřejnosti běžně uzavřena.

Provozně nízkonákladový depozitář Národního zemědělského muzeaKomentovaná prohlídka depozitářem pro školy

Fotogalerie: Provozně nízkonákladový depozitář