Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Zveme vás na Muzejní noc ve Valticích

Zveme vás na Muzejní noc ve Valticích

Již tradičně se Muzeum vinařství zahradnictví a krajiny zapojí do Festivalu muzejních nocí. Svým „nočním“ návštěvníkům nabízíme vstup zdarma do svých stálých expozic a výstav a také některé doprovodné programy a aktivity. Jedinečnou atmosféru nočního muzea zažijete v pátek 24. června od 17 do 22 hodin. Těšíme se na vás!

Letošní rok se nese ve znamení oslav G. J. Mendela při příležitosti 200. výročí jeho narození. Návštěvníci se tak mohou prostřednictvím komentované prohlídky výstavy G. J. Mendel – zakladatel genetiky, šlechtitel, ovocnář dozvědět více o tomto světoznámém vědci. Budete moci ochutnat nezvyklé hrachové snacky, děti pobaví tvoření s motivy hrachu a mnohé další zábavné prvky, například hledání modelů hmyzu mezi vystavenými balkonovými květinami a letničkami.

Přijďte si prohlédnout naše expozice, které vás vtáhnou do pestré krajiny Lednicko-valtického areálu. Podíváte se mimo jiné i pod vodní hladinu se živými rybami, pod povrch země mezi půdní edafon, do vinohradu nebo ještě lépe – do vinařského sklepa.

Festival muzejních nocí v Národním zemědělském muzeu probíhá pod záštitou ministra zemědělství Zděňka Nekuly.

Muzejní noc, 24. 6. 2022, NZM Valtice