Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Zámecké čajování ukončí sezonu na Kačině

Zámecké čajování ukončí sezonu na Kačině

U příležitosti rozloučení s návštěvnickou sezonou a v rámci oslav výročí republiky jsme pro vás v neděli 28. 10. v Národním zemědělském muzeu Kačina připravili Zámecké čajování. Ochutnejte čaje připravené podle receptur z doby, kdy zámek spravoval hraběcí rod Chotků, z bylinek z kačinské zahrady nebo navštivte kostýmovanou prohlídku zámku.

Kačinský čaj z 23 bylin

Z deníků hraběnky Marie Sidonie víme, jak důležité byly v její době bylinky nejen v léčitelství, ale také v kuchyni. Návštěvníci budou moci ochutnat čaje ze směsí vytvořených zámeckými zahradníky, především z rostlin z kačinské bylinkové zahrady a parku. K čaji bude připraveno malé pohoštění, například cukrovinky z kdoulové marmelády, tradiční štrůdl, křížaly a mnohé další. Sladit se bude zámeckým medem včel, jejichž úl je součástí výstavy Včelí království. Kačinský čaj z 23 bylin můžete ochutnat od 11 do 17 hodin.

Nahlédněte do deníku hraběnky Sidonie

Kostýmované prohlídky reprezentačních prostor zámku návštěvníkům přiblíží dobrodružnou povahu vzácné paní Marie Sidonie Chotkové. Svět očima urozené dámy na přelomu 18. a 19. století představí soubory historického tance Salome a Tempus Fugit. Kostýmované prohlídky Z deníku Marie Sidonie Chotkové můžete absolvovat v 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

 

Zámecké i muzejní prohlídkové trasy (od 9 do 16 hodin) jsou v tento den návštěvníkům přístupné zdarma.