Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna

Na již tradiční jarní slavnosti v Národním zemědělském muzeu na zámku Kačina čekají malé i velké návštěvníky hudební a divadelní vystoupení, jízda na koních, výstava orchidejí či trh plný gastronomických specialit. Součástí bude také slavnostní otevření naučné stezky Ze života hmyzu v zámeckém parku. 

Artisté, parkour, divadélka i koncerty

Zámecká pouť na Kačině je tradiční jarní slavnost určená především rodinám s dětmi. Akce probíhá venku před zámkem i v jeho interiérech. Právě empírový zámek s rozsáhlým rozkvetlým parkem vytváří neopakovatelnou kulisu pro bohatý program poutě. O dětský program se postará Inka Rybářová, podívanou v zámeckém divadle připraví dětský divadelní spolek Oříšek. Artisté ze skupiny Chůdadlo upoutají pozornost svou výškou, hudební skupiny Ahoj Moře a Maxíci dostanou do varu malé i velké. Své umění předvedou také parkouristé Flow vision.

Prohlídky s duchem Rudlou, výstava orchidejí

Zámeckými komnatami návštěvníky i letos bude provázet duch Rudla, milovníci živých květů si přijdou na své v zámeckém skleníku, kde bude probíhat prodejní výstava orchidejí. Svezení na koních ocení hlavně děti, ale svézt se mohou i dospělí.  Ke každé pouti neodmyslitelně patří trh s rozmanitou nabídkou, zejména tou gastronomickou. I na Kačině budou místní dodavatelé nabízet med, sýry, sladké pečivo, domácí marmelády a další dobroty.

Součástí akce bude také slavnostní otevření naučné stezky Ze života hmyzu, v rámci které je pro děti připraveno zábavné Putování za brouky kačinským parkem. 

Vstupné

  • základní 100
  • snížené 50
  • rodinné 250

V průběhu pouti mají návštěvníci pouti vstup do zámeckých expozic zdarma (s výjimkou trasy II – zámecké interiéry, kde je vstupné 50 Kč).