Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vinobraní na Kačině už tuhle sobotu

Vinobraní na Kačině už tuhle sobotu

Znovuobnovená tradice Vinobraní na Kačině se do zámeckého parku vrací v sobotu 8. září od 10 do 19 hodin. Degustaci perlivého burčáku a ochutnávky vín doprovodí na třech hudebních pódiích například Janek Ledecký nebo skupina Buty. Letošní ročník Vinobraní je věnován tématu regionální soběstačnost.

Program pro malé i velké

Vinobraní na Kačině je jednou z nejkrásnějších událostí svého druhu v regionu, letos oživenou o doprovodný kulturní program pro všechny věkové kategorie. Na oslavy úrody a sklizně v minulém roce do zámeckého parku zamířilo přes devět tisíc návštěvníků. Vinobraní ale není jen místem setkání milovníků vína a dobrého jídla, kulturní a doprovodný program vychází vstříc téměř všem. Poslední roky klademe důraz zejména na rodiny s dětmi, na to, aby na zámku Kačina mohly trávit svůj čas společně. Letos jim například na Vinobraní věnujeme celou jednu stage. Před polednem začne hrát loutkové divadlo, pak přijde klaun Hopsík a program večer uzavře Divadélko Kůzle.

Víno, stroje, muzika 

K průběhu akce patří koncerty populárních interpretů, ukázky zemědělských strojů, domácích zvířat, jezdeckých dovedností, soutěž o poznání odrůdy vína, burčákové hody, prohlídka zámku, ochutnávky dobrého jídla a vína, řemeslné trhy, program pro dětské návštěvníky nebo například bio market. K dokreslení té správné atmosféry přispějí letos Janek Ledecký, skupina Buty nebo populární slovenští CimbalBrothers.

Oslava konce žní

Sezonní oslava konce žní je pořádána na podporu sedláků, zemědělských podniků a zpracovatelů v kraji, je to také příležitost pro společné setkání návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Slavnost, kterou se ukončují žně, lze najít téměř ve všech zemědělských kulturách. Na zámku Kačina se první takové oslavy konaly už v roce 1847. Vždy se slavilo v areálu zámku a v přilehlé obci. Letošní sedmý ročník Vinobraní bude probíhat v podobném termínu, jako probíhaly slavnosti za hraběte Chotka, a je věnován regionálním potravinám.

Od 10 hodin až do konce akce bude zajištěná kyvadlová doprava zdarma z Kutné Hory, Čáslavi a zpět v půl hodinových intervalech ze zastávek autobusové stanoviště u Billy a z vlakového nádraží.

Více informací na: www.vinobraninakacine.cz

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

 

Kontakt na pořádající agenturu:

Jakub Skyva, skyvajakub@gmail.com, 774 616 994

 

> program akce