Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vinobraní na Kačině doprovodí Knechtová i Hradišťan

Vinobraní na Kačině doprovodí Knechtová i Hradišťan

Farmářské trhy se širokou nabídkou jídel, soutěž o poznání odrůdy vína, výstava zemědělské techniky i domácích zvířat, řemeslné trhy, divadla a koncerty – to vše nabízí desátý ročník Krajského vinobraní a dožínek, který se uskuteční v sobotu 11. září. V romantickém prostředí zámku Kačina mohou návštěvníci po celý den degustovat burčák i vína z celého světa. Z Kutné Hory a Čáslavi je po celý den zajištěna kyvadlová doprava.

Vinobraní a dožínky na Kačině se každoročně stávají důležitou událostí babího léta v regionu. Oslavy úrody a sklizně patří k nejkrásnějším zemědělským tradicím. Proto nemáte-li lepší plány na sobotu, určitě si přijďte užít pohodovou atmosféru v kulisách empírového zámku – s přáteli a celou rodinou.

Po celou dobu akce si můžete zajít také na prohlídku zámku a to na dva tematické okruhy vždy v celou hodinu. Nebo si zajděte na prohlídku zámecké bylinkové zahrady a tropického skleníku a to s nikým jiným než se zámeckým zahradníkem. Na nejmenší návštěvníky čekají projížďky na koních nebo dětská zóna s hřištěm z balíků slámy, animační program, kouzelnická show a divadelní pohádky.

Akci hudebně doprovodní zpěvačka Katarína Knechtová, skupina Hradišťan či Orchestr Jaroslava Ježka.

Zámek Kačina byl vybudován jako samozásobitelský statek, který měl také svou vlastní vinici. Chotkovská vinice měla dvě funkce – užitnou na výrobu stolního vína a zároveň plnila významnou funkci v kompozici zámeckého parku. Zhruba před deseti lety jsme ji ve spolupráci s místními vinaři obnovili. Víte, kde se naše vinice v parku nachází?

 

 Podrobný program, informace k autobusové dopravě a aktuální covid opatření naleznete na webu www.vinobraninakacine.cz.

Kačina - Vinobraní