Příběh zemědělství – Praha

Týden vědy a techniky nabídne program pro malé i velké

Týden vědy a techniky nabídne program pro malé i velké

Navštivte v týdnu od 6. do 11. listopadu oblíbený Týden vědy a techniky Akademie věd ČR, letos poprvé i u nás na Letné! Ve spolupráci zejména s výzkumnými ústavy ze zemědělského resortu jsme pro vás připravili přednášky, filmové projekce či kurz vaření. Již osmnáctý ročník největšího vědeckého festivalu u nás, letos s tématem "1918–2018: Století české vědy", pořádá Akademie věd ČR.

Zemědělství je věda!

Výzkumné ústavy, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství, vám poutavým způsobem přiblíží zemědělskou vědu a výzkum, včetně jejich předních osobností za posledních 100 let. Čekají vás interaktivní prezentace, kde si prohlédnete čmeláky, kůrovce, odrůdy brambor nebo třeba drony s termokamerou, přednášky, experimenty, soutěže pro děti, ochutnávky gastronomických specialit a mnoho dalšího. Zájemci o novinky v české gastronomii se mohou přihlásit na kurz Moderní česká kuchyně inspirovaný klasickými českými recepty upravenými tak, aby odpovídaly současným gastronomickým trendům. Účastníci si připraví například dekonstruovaný štrůdl.

V rámci Týdne vědy a techniky ve čtvrtek 8. 11. v 18.30 odstartuje i cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě.

> program Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR v Národním zemědělském muzeu

> událost na Facebooku Národního zemědělského muzea

> Týden vědy a techniky Akademie věd ČR na Facebooku

 

Konference Agrární zemědělská osvěta a vzdělávání v 18. až 21. století ve střední Evropě

Souběžně s Týdnem vědy a techniky se bude konat také mezinárodní agrárně-historická konference, kterou Národní zemědělské muzeum pořádá společně s Univerzitou Karlovou, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Českou akademií zemědělských věd. Konference se pořádá jednou za dva roky a letos nese název ‚Agrární/zemědělská osvěta a vzdělávání v 18. až 21. století ve střední Evropě. Instituce a osobnosti, jejich působení v kontextu politického, ekonomického, sociálního a kulturního vývoje středoevropského venkova‘. 

> více informací o konferenci