Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Třetí adventní neděle na loveckém zámku

Třetí adventní neděle na loveckém zámku

Výroba vánočních ozdob a dekorací z přírodních materiálů, ukázky práce řezbáře, keramická dílna i vánoční koledy v podání studentů lesnické školy z Písku – to vše přinese letošní advent v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Koná se třetí adventní neděli, tedy 15. prosince, od 14 do 18 hodin. V podvečer společně rozsvítíme vánoční stromeček.

Tradice, které dělají Vánoce

Pro všechny, kdo se chtějí naladit na vánoční svátky, zejména děti a rodiče, jsou na třetí adventní neděli v mysliveckém sále loveckého zámku Ohrada připraveny tvořivé dílny na výrobu vánočních ozdob a dekorací. Nachystána je také keramická dílna, kde bude možnost vybarvit si vánoční figurku. Předvánoční atmosféru dotvoří hudebníci z písecké lesnické školy hraním vánočních koled. Návštěvníci se mohou též seznámit s ukázkou výrobků z kukuřičného šustí či s prací řezbáře při zhotovování betlémských figurek.

Pojďte s námi rozsvítit strom na nádvoří

V závěru programu rozzáří nádvoří zámku vánoční stromeček, který návštěvníci společně ozdobí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Zveme všechny, kdo si během třetí adventní neděle chtějí užít příjemnou rodinnou atmosféru v prostředí loveckého zámku a připomenout si tradiční zvyky při výrobě vánočních ozdob.

 

> tisková zpráva

Advent v Národním zemědělském muzeu Ohrada