Příběh zemědělství – Praha

Srdečně zveme na Advent do muzea

Srdečně zveme na Advent do muzea

Letošní Advent v pražské budově Národního zemědělského muzea provoní medové perníčky, společně rozsvítíme vánoční strom na dvoře a zazpíváme včelám. V sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin jsme pro vás připravili i tradiční dílničky, z kurzu pečení si můžete odnést nazdobenou perníkovou chaloupku.

Zdobení perníčků pro děti i dospělé

Děti si budou moci ozdobit vánoční perníčky s lektorkou Janou Novákovou, s výtvarnicí Evou Blahovou a muzejními lektory budou v dalších dílničkách vyrábět vánoční lucerničky a přáníčka. Pro dospělé jsme připravili kurz pečení a zdobení perníkové chaloupky s cukrářkou Věrou Hladkou. Naučíte se připravit perníkové těsto, vlastní koření i polevu. Na kurz Perníková chaloupka je třeba se předem přihlásit. (> více info o kurzu, registrační formulář)

Ambrožské zpěvy včelám, adventní troubení a rozsvícení stromu

Adventní troubení proběhne v 11 a 13 hodin na dvoře muzea, kde také v 17 hodin slavnostně rozsvítíme vánoční strom. Další letošní novinkou je zpívání včelám v 15 hodin na střešní zahradě muzea. Svatý Ambrož má svátek 7. prosince a je patronem včelarů, voskařů, včel a domácích zvířat. Ambrožské zpěvy jsou určené pro všechny, kdo mají chuť si zazpívat koledy a dozvědět se zajímavosti o včelách. Zpívání doprovodí hrou na dudy Jan Vít Trčka.

 

> podrobný program Adventu v muzeu