Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

První víkend v červnu přijede Pradědečkův traktor

První víkend v červnu přijede Pradědečkův traktor

Na téhle akci v muzeu zemědělské techniky v Čáslavi by neměl chybět žádný milovník historické zemědělské techniky. Pradědečkův traktor je jednou z mála příležitostí, kdy si můžete prohlédnout staré traktory, parní a mnohé další stroje v pohybu a v akci.

Pradědečkův traktor nabídne více než jen staré traktory

Letošní ročník bude už patnáctý. V sobotu 2. i v neděli 3. června tu budou od 8 do 17 hodin prezentovány v chodu vybrané historické traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory ze sbírek muzea i soukromých sběratelů, zároveň se můžete těšit i na bohatý doprovodný program, v němž se představí i stroje současné.

Svahový Zetor 3017 i Zetor 26

Návštěvníky letos čeká kromě ukázek historických strojů v akci a bohatého doprovodného programu pro děti i dospělé také silácká a motorkářská show. Po oba dny probíhá komentované předvádění historických traktorů a dalších zemědělských strojů včetně modelové parní lanové orby. Mezi největší lákadla budou patřit parní válec Škoda, nově získaný svahový traktor Zetor 3017 a představení unikátního Zetoru 26. I letos přislíbili svou účast mnozí soukromí sběratelé historické techniky. 

Motorky, čtyřkolky i siláci

V tradičním doprovodném programu vystoupí například místní silák Jirka Žaloudek, který vytvořil při jednom z minulých ročníků silácký rekord zapsaný v České knize rekordů. Své umění na motocyklu pak předvede i profesionální kaskadér Mirek „Sporťák“ Frey a jeho host, jeden z nejlepších jezdců planety Mike Jensen z Dánska. Pro malé i velké bude připraveno skupinové bubnování, mobilní dílna a další atrakce.

Zajištění občerstvení je samozřejmostí. V celém areálu je bezbariérový přístup, parkování je možné před branou areálu.

Akce je součástí oslav stoletého výročí založení Národního zemědělského muzea a Československé republiky. Koná se pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka.

 

> Program a další informace