Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Přivítejte advent na Kačině s virtuosem Štěpánem Rakem

Přivítejte advent na Kačině s virtuosem Štěpánem Rakem

O první adventní neděli 2. prosince od 10 do 16 na Kačině slavnostně zahájíme období adventu. Těšit se můžete na bohatý program –  výstavy, dětské divadlo, dílničky a především koncert kytarového virtuose Štěpána Raka.

Zámecké služebnictvo chystá Vánoce

Během první adventní neděle se budete moci podívat na vyzdobený zámek a seznámit se s tím, co adventní čas znamená, jak se slavil v minulosti, oživit si vánoční tradice a vyzkoušet vánoční zvyky. K vidění budou výstavy Betlémy ze zámku a podzámčí a Zimní příběhy. Představí vám betlémy a předměty spojené se zimním obdobím, připravené speciálně pro tuto příležitost. Advent na zámku se koná v hospodářském zázemí zámku – v kuchyni, prádelně, dřevníku a dalších prostorách suterénu. Zámecké služebnictvo se zde připravuje na adventní čas a chystá Vánoce pro své panstvo, hraběcí rodinu Chotků. Každou celou hodinu budete moci zhlédnout jejich veselé vystoupení s názvem Jak paní direktorová vybírala.

Lidové zvyky na zámku

Hlavním tématem oslavy je prezentace lidových zvyků a tradic. V zámecké kuchyni se bude péct pečivo, zdobit perníčky, odlévat olovo, drát peří, vyřezávat betlémy, věštit z polínek i vyrábět vánoční ozdoby. Zámek bude slavnostně vyzdoben a v jeho komnatách návštěvníci naleznou hned několik vánočních stromečků.

Virtuos Štěpán Rak v zámeckém divadle

Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení jednoho z nejvýznamnějších hudebních interpretů, kytarového virtuosa Štěpána Raka, který odehraje tři kratší koncerty v zámeckém divadle. Hudební program doplní vystoupení žáků základních uměleckých škol, akordeonového souboru složeného ze žáků ZUŠ Kutná Hora a ZUŠ Kolín a vystoupení žáků ZUŠ z Čáslavi. Připravena jsou i adventní představení Divadélka Kůzle a souboru Dívadlo.

Nové výstavy otevřené speciálně pro Advent

Kromě tradičního programu můžete navštívit nové výstavy zaměřené na adventní čas - Zimní příběhVýstava betlémů ze zámku a podzámčí a  výstavu věnovanou Rudolfu Karlu Chotkovi - Výstava Rudolf Karel Chotek - Šlechtic - Podnikatel - Bankrotář

 

> program, vstupné