Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Připravujeme pro Vás pestrý program na rok 2023

Připravujeme pro Vás pestrý program na rok 2023

V sobotu 25. března otevře Kačina brány prvním letošním návštěvníkům. Společně tak zahájíme novou návštěvnickou sezónu plnou různých zajímavých akcí, programových prohlídek, přednášek, divadelních představení, koncertů či talk show.

Kromě celodenních rodinných akcí Vás na Kačině bude čekat například koncert skupiny Kryštof, talk show 7 pádů Honzy Dědka nebo série dalších koncertních verzí známých muzikálů v rámci Kačiny pod hvězdami. Letošní novinkou je červencový muzikál Noc na Karlštejně, který na Kačinu přiveze hvězdné obsazení.

Otevřme si diáře a můžeme plánovat!

Na jaře nás čeká tzv. otevíračka s akcí Kačina dokořán, o Velikonocích si připomeneme české velikonoční zvyky, symboly a tradice. Následovat budou v jarních měsících Kačinské hry, celorepubliková Noc literatury, Jarní putování se sv. Jakubem, Výstava plemen loveckých psů či tradiční NočníKačina.

V červnu se mohou malí i velcí fanoušci kultury těšit na kačinský divadelní festival Makačíno, doprovázený vyprávěním loutek a strašidel v rámci programu Nevšední pohled na všední život v podzámčí. Duplicitně bude probíhat Víkend otevřených zahrad a koncem měsíce koncert skupiny Kryštof.

V rámci Léta na Kačině jsme pro vás připravili program plný pohádek, divadelních představení, koncertů a oživených nebo nočních prohlídek. Nalákat by vás mohli světové speciality na Street food festivalu nebo umění našich předků v rámci akce Zapomenutá řemesla. Chybět nebude ani prázdninová jóga v zámeckém parku, Strašidlo cantervillské, Noc na Karlštejně, Kultura pod hvězdami, večerní akce Kačina nespí nebo 4. ročník Výtvarného sympozia na konci prázdnin.

Ani podzim na Kačině chudý nebude! Těšit se můžete na tradiční akce jako je Vinobraní, Koně na Kačině nebo komorní Zámecké čajování, které uzavře návštěvnickou sezónu. Zámek se opět otevře na nejkrásnější svátky v roce akcí Advent na Kačině o druhé adventní neděli a následně pak zbývající víkendy do konce roku s vánočními prohlídkami.

Na všechny naše akce si můžete zakoupit vstupné on-line z pohodní vašeho domova. Vyhnete se tak případnému čekání.

Těšíme se na Vás.

Fotoalbum