Národní zemědělské muzeum

Přihlaste své fotografie do Czech Nature Photo 2019

Přihlaste své fotografie do Czech Nature Photo 2019

I v tomto roce je Národní zemědělské muzeum partnerem fotografické soutěže Czech Nature Photo. Letos navíc získá vybraný snímek Zvláštní cenu Národního zemědělského muzea. Chceme tak upozornit na význam zemědělství jako součásti péče o krajinu, vodu a půdu, volně žijící i hospodářská zvířata.

Od lesa až k bezobratlým

Třetí ročník soutěže Czech Nature Photo bude rozdělen do osmi kategorií, nově můžete posílat i ucelené série. Z předchozího ročníku zůstávají stejné hlavní kategorie: Savci; Ptáci; Plazi, obojživelníci a podvodní život; Bezobratlí a Zvířata v lidské péči i speciální kategorie: Český les a Příroda v Praze. Soutěžit se bude znovu i o cenu za nejlepší fotografii české přírody.

Uzávěrka přihlášek už 14. 2.

Své fotografie můžete do soutěže přihlásit do 14. února 2019. Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny ve čtvrtek 12. března. Odborná mezinárodní porota bude pracovat pod vedením fotografa Michala Krauseho. Dále v porotě zasednou americká fotografka Ami Vitale, vítězka soutěže World Press Photo 2018 v kategorii příroda, Petr Bambousek, fotograf a lektor, Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic, Přemysl Rabas, ředitel zoologické zahrady ve Dvoře Králové, Robin Böhnisch, ředitel správy KRNAP a Pavel Krásenský, entomolog a fotograf.

> Více informací o soutěži, přihláška  www.czechphoto.org/cnp/

 

Foto: Jana Mašterová, Sad, Czech Nature Photo 2018