Příběh zemědělství – Praha

Pražská muzejní noc: cukrářské workshopy pro děti i koncert

Pražská muzejní noc: cukrářské workshopy pro děti i koncert

V sobotu 8. června můžete již pošestnácté zažít atmosféru nočního Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. I letos jsme pro účastníky muzejní noci připravili doprovodný program – promítání filmů, koncert a občerstvení na muzejním dvorku, workshopy pro děti či výhled ze střechy na noční Prahu.

Neopakovatelnou atmosféru návštěvy muzea ve večerních a nočních hodinách lze zažít každoročně během Pražské muzejní noci. Stejně jako v minulých letech čeká návštěvníky  zajímavý doprovodný program – promítání historických filmů se zemědělskou tematikou, koncert Otto Hejnic tria od 20 do 22 hodin na muzejním dvoře, divadelní představení pro nejmenší v podání Divadla dětí Praha ve 21 a 23 hodin. Nebudou chybět workshopy pro děti v gastrostudiu (doporučujeme registraci) či občerstvení a prodej gastronomických specialit. Otevřeno bude celé muzeum, včetně střešní terasy s expozicí Život a ojedinělou vyhlídkou na Prahu.

Mimo jiné je letos také naplánována skupinová prohlídka pro neslyšící – Národní zemědělské muzeum se v tomto roce zařadilo mezi Deaf Friendly instituce.

Vzhledem k tomu, že naše expozice mají dynamický koncept, některé exponáty se v průběhu roku mění, mají návštěvníci možnost každý rok vidět něco nového. Je to také jedna z posledních příležitostí vidět naši dlouhodobou výstavu Největší objev – Fenomén zemědělství.

Vstup do muzea je během Pražské muzejní noci zdarma.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.