Ostrava – od 2020 expozice potravin a zemědělská technika

Ostravská muzejní noc přiblíží, jak se staví muzeum

Ostravská muzejní noc přiblíží, jak se staví muzeum

Srdečně zveme v sobotu 8. června od 19 hodin do půlnoci do Národního zemědělského muzea Ostrava na večerní komentované prohlídky nazvané Jak se staví muzeum? Seznámíte se s vizí architekta Josefa Pleskota a se zaměřením budované pobočky muzea, která bude další z kulturních institucí v Dolní oblasti Vítkovice.

Jak se staví muzeum

Součástí prohlídky bude krátké ohlédnutí za stavebním procesem, který již několik měsíců probíhá. Délka prohlídky je 30 minut, maximální kapacita jedné komentované prohlídky je 20 osob. Prohlídky se konají v 19, 20, 21, 22 a 23  hodin a jsou zdarma. Vstup na staveniště je povolen jen s průvodcem, návštěvníci budou procházet po předem stanovené trase a je nutné dbát pokynů průvodce. Ochranné pomůcky (přilby a vesty) budou k dispozici na místě. Prohlídky začínají před vstupem do bývalého skladu žáruvzdorného materiálu, GPS: 49.8215583N, 18.2808844E.

Prohlídku je nutné si rezervovat (rezervace bude spuštěna 3. června večer na ostravskamuzejninoc.cz).

Z veronikárny a skladu moderní muzeum

Ve druhé polovině loňského roku započaly práce na adaptaci dvou továrních hal bývalé veronikárny a skladu žáruvzdorného materiálu z počátku 20. století na moderní muzeum. Přestavba má zachovat ráz průmyslového areálu Dolní oblasti Vítkovice a zároveň zajistit technické požadavky na ochranu a prezentaci sbírek Národního zemědělského muzea.

Muzejní noc na staveništi letos podruhé ... a naposledy

Ostravská muzejní noc v Národním zemědělském muzeu přináší možnost vidět proces výstavby tohoto depozitárně-expozičního objektu muzea a být svědky realizace architektonického návrhu Josefa Pleskota a Milana Šramla, kteří se v minulosti podíleli na řadě řešení v Dolní oblasti Vítkovice. Jde o mimořádnou a poslední příležitost vidět původní haly, než se promění v moderní prostory. Věříme, že v příštím roce už návštěvníky přivítáme v nově otevřených expozicích.

Národní zemědělské muzeum Ostrava, 13. 4. 2019