Národní zemědělské muzeum

Oslavte s námi Mezinárodní den muzeí

Oslavte s námi Mezinárodní den muzeí

Muzea, jako nenahraditelná místa poznání, nás učí o minulosti a otevírají naše vnímání novým nápadům. Úlohu muzeí ve společnosti si připomínáme každoročně 18. května oslavou Mezinárodního dne muzeí. Přijďte slavit s námi. Kromě nezapomenutelných zážitků vás v tento den potěšíme i volným vstupem do všech poboček Národního zemědělského muzea. 

Těšíme se na vás v Národním zemědělském muzeu v Praze, v Čáslavi, na Kačině, na Ohradě, ve Valticích a v Ostravě.

Svátek všech muzeí
Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila 18. květen Mezinárodním dnem muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji společnosti. Na celém světě je Mezinárodní den muzeí každoročně významnou událostí. Kromě toho, že zúčastněná muzea mohou představit témata a otázky týkající se kulturních institucí, je Mezinárodní den muzeí především příležitostí pro muzejní pracovníky setkávat se s návštěvníky. 
ICOM Prague 2022

Generální konference ICOM je jednou z největších a nejvýznamnějších událostí věnovaných muzeím a muzejním odborníkům. Letošním tématem 26. generální konference ICOM Prague 2022 je síla muzeí. Víte, že letos konferenci přivítá Národní zemědělské muzeum? Více si přečtěte v článku NZM přivítá 26. Generální konferenci ICOM.

Mezinárodní den muzeí