Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Objevte krásu podzimu na Kačině!

Objevte krásu podzimu na Kačině!

Podzim na Kačině krásně zbarví zámecký park. Procházka po parku s empírovým zámkem v zádech Vás jistě nadchne. Babí léto či pouštění draka na rozlehlých zámeckých loukách podtrhne tu pravou podzimní atmosféru. Připraven je pro Vás zajímavý program. Na Kačině se také zastaví poutníci z "Putování se sv. Jakubem".

Září nabídne pestrý program

Přijďte podpořit dobrou věc. Hned na začátku září se odehraje "Benefiční koncert smyčcového orchestru Archi" na podporu Jedinečných tanečních III. pro mladistvé se zdravotním postižením. Vystoupí kolínský Smyčcový orchestr Archi (ZUŠ Fr. Kmocha). Večerem bude provázet Jana Veberová, která zde i zazpívá.

V sobotu 5.9. 2020 od 19 hodin uvede kutnohorské Divadlo z garáže na zámku Kačina dnes již legendární hru Ireny Douskové "HRDÝ BUDŽES". Jde o kultovní parodii popisující období normalizace v Československu.

O týden později se Kačina provoní vůní burčáku a vína z ČR i zahraničí. Tradiční akce "Vinobraní na Kačině" nabídne kromě kvalitního vína i zajímavý program pro rodiny s dětmi.

"Oblastní výstava loveckých psů" se koná 20.září v zámeckém parku, kde budou prezentována různá lovecká plemena. 

Říjen ve znamení tradice

Hned první říjnovou sobotu se koná akce "Koně na Kačině", která svým pestrým programem osloví nejen milovníky koní. Uvidíte jezdecké ukázky, vydlabete si svoji dýni….


Třetí ročník "Zámeckého čajování" ukončí letošní návštěvnickou sezónu. Čajování již tradičně představí bylinkové a ovocné čaje, seznámí s jejich přípravou a historií. Nebude chybět ani voňavá kuchyně či lahodná káva.
 

Zámek pro Vás nezavřeme nadobro. Na Kačině se potkáme v prosinci o adventu.

Kačina - podzim