Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Nový rok – nové akce

Nový rok – nové akce

Co se chystá v muzeu? Představujeme vám připravované události roku 2021. Vezměte si tedy tužku a zakroužkujte si v kalendáři akce a výstavy, které vám nesmí uniknout.

Jako první vás v novém roce čekají Sedlácké trhy. Dohromady připravujeme čtyři trhy, od jara až do zimy, na kterých si budete moci nakoupit sezónní regionální potraviny, navštívit vzdělávací přednášky, ale i poznat nové chutě. A nekončíme pouze u jídla! Pokud si rádi vypijete sklenku dobrého vína, určitě musíte přijít na Ostrava žije vínem, vinařský festival probíhající v prostředí Dolní oblasti Vítkovice. Od dubna se budou dít věci i v muzeu. Nově budete moci například navštívit nejen unikátní rozšíření výstavy 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích, ale také fotografickou výstavu umělce Jindřicha Štreita, která byla doposud možná k vidění pouze v pražském Národním zemědělském muzeu.

Pozvolna se přesuneme do druhé poloviny roku. Populární Muzejní noc si nesmí nechat ujít žádná noční sova. Muzeum pro vás totiž zůstane otevřené po otevírací době a navíc se vstupným zdarma! V létě se zase můžete těšit na akce venkovní. Červenec a srpen budou ve znamení hudby, kulturních oslav a významných dnů. Na podzim se sejdeme u prezentace Zemědělské techniky v pohybu a archeologické podsbírky. Malé i velké naučíme tvořit adventní dekorace na naší poslední akci roku 2021. Oslavte Advent v muzeu, ochutnejte různé vánoční pokrmy a zjistěte více o lidových zvycích.

Těšíme se na vás!

Více informací o chystaných akcích naleznete zde.