Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Nenechte si ujít Zámeckou pouť Rudolfa Chotka

Nenechte si ujít Zámeckou pouť Rudolfa Chotka

Koncert, akrobacii, kouzelníka, projížďky na koních i ukázky tanců a tvorby účesů z doby empíru, to vše můžete zažít na již tradiční akci Národního zemědělského muzea na zámku Kačina. Letošní Zámecká pouť Rudolfa Chotka proběhne v neděli 22. dubna.

Kačina rozpustilá

Letošní zámecká pouť na Kačině bude rozpustilá, balancuje mezi odvahou, obratností, iluzemi, uměním a krásou. V zámeckém parku najdete nejen zábavu a uvolnění, ale i možnost podívat se výš než obvykle a zjistit, jestli žít v empíru sedělo by vám na míru.

Hudba, kouzla, akrobacie i historie

Jedním z velkých lákadel letošní pouti je koncert skupiny Pískomil se vrací. Visutou akrobacii na laně předvedou Tety v zápletu, Společnost Jane Austen vás provede obdobím empíru. Nebudou chybět ukázky tehdejších tanců, dvorní etikety, kreslení siluet dobovou technikou, přehlídka účesů či vějířomluva. Iluzionista Pavel Dolejška pobaví i ohromí zábavným světem kouzel a iluzí.

Oříšek vedle orchidejí

V zámeckém skleníku pro vás vykvetla tradiční výstava orchidejí, zámecké divadlo bude hostit malé herce z hereckého spolku Oříšek. Pro děti je připravena i řada dílniček a workshopů, budou mít také příležitost svézt se na koních a šlapacích motokárách. Od čilého pouťového ruchu si můžete odpočinout v rozsáhlém parku, zámeckém skleníku, kde je kromě orchidejí také bylinková zahrada a exteriérová výstava o tajemstvích přírody.     

 

Ke každé pouti neodmyslitelně patří trh s rozmanitou nabídkou, na Kačině hlavně s dobrotami. Místní dodavatelé budou nabízet zákusky, koláče, sýry, med, trdelník, domácí marmelády a sirupy, koření, sušené ovoce a ořechy.

V průběhu pouti mají návštěvníci, kteří si koupili vstupenku na akci, vstup do zámeckých expozic zdarma.

Zámecká pouť Rudolfa Chotka potrvá od 10 do 17 hodin. Těšíme se na vás!

 

> program Zámecké pouti Rudolfa Chotka