Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Muzejní noc na Ohradě vás seznámí s životem u vody

Muzejní noc na Ohradě vás seznámí s životem u vody

Na sobotu 25. května pro vás připravujeme Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Od 16 do 22 hodin se mohou malí i velcí návštěvníci dozvědět, jak se žije rostlinám a zvířatům v blízkosti vodních ploch a toků. Těšit se můžete také na doprovodný program a živou hudbu.

Muzeum lesnictví, myslivectví a rybářství na loveckém zámku Ohrada vás srdečně zve na muzejní noc na téma Život u vody. Během sobotního odpoledne a večera se dozvíte, že hráze rybníků obývají nejen mnozí zajímaví živočichové, ale najdete tu i leckteré houby, vyzkoušíte si, kolik váží naše běžné druhy ryb, jak rybaří zvířata a jak lidé.

Můžete si také prohlédnout expozici živých rostlin a vodních živočichů od ryb až po pijavice a v muzeu poslechnout přednášku o racích. Čekají vás i názorné ukázky, naučné soutěže nejen o přírodě a hlavně spousta zábavy pro malé i velké.

V rámci pestrého doprovodného programu se například dozvíte, jak se pletou sítě, jak se hází sítí vrhačkou či jak se z rybích šupin vyrábějí dekorativní vzory na oděvy. Během odpoledne akci doprovodí lidové písně kapely Bedrník.

Časový harmonogram:

17.00, 19.00 přednáška o racích

18.00 komentovaná prohlídka expozice ryb a rybářství

ostatní průběžně po celou dobu