Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Masopustní zabijačka na loveckém zámku Ohrada

Masopustní zabijačka na loveckém zámku Ohrada

Masopustní zvyky, ukázky přípravy zabijačkových specialit i jejich konzumaci, rukodělné dílny či program pro děti – to vše přinese druhý ročník zabijačky v Národním zemědělském muzeu Ohrada v sobotu 15. února. Program bude probíhat v areálu loveckého zámku od 9 do 16 hodin a vstup na akci je zdarma.

Ochutnejte zabijačku, zažijte masopustní veselici

Masopustní zabijačka na Ohradě nabídne veselici s maskami a připomene jihočeské zvyky s masopustem spojené i hojnost jídla typickou pro toto období. Od 9 do 16 hodin se můžete těšit na zabijačkovou polévku i další speciality, seznámíte se i s jejich výrobou. Na muzejním dvoře budou také umístěny prodejní řemeslné stánky. Od 11 do 15 hodin budou mít návštěvníci možnost ve třech vstupech zažít pravou masopustní veselici a masopustní koledníky. O živý hudební doprovod se postarají harmonikáři.

Historie zabijaček a chovu prasat

V prostorách mysliveckého sálu bude připravena výstava o historii chovu prasat, zvyklostech při zpracovávání vepřového masa a významu prasete pro člověka. Děti vezměte určitě s sebou, zabaví se při pohádkách, v tvořivé dílně si vyrobí papírovou masku, naučí se naplnit a zašpejlovat imitaci jitrnice nebo si nechají namalovat masku na obličej.

Výjimečná příležitost k návštěvě mimo sezonu – a zdarma!

Masopustní zabijačka se na loveckém zámku Ohrada koná v době, kdy je zámek pro veřejnost uzavřen a dostanou se sem jen ti, kdo navštíví některý z našich tematických programů pro školy. Pro širokou veřejnost se muzeum otevře v zase v dubnu.

 

> tisková zpráva