Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Léto na Kačině přinese pohádky, divadla i speciální prohlídky

Léto na Kačině přinese pohádky, divadla i speciální prohlídky

V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zajímavé jednorázové akce i pravidelně se opakující programy. Léto zpestří divadelní cyklus pohádek pro děti, sobotní představení pro dospělé, noční a oživené prohlídky zámeckých interiérů. Zámek bude plný příběhů o tom, jak se žilo v zámeckých komnatách a hospodařilo v podzámčí, o tisících vzácných svazků v unikátní knihovně či hraběcích dětech na prknech zámeckého divadla.

Bohatý program po celé léto

Zámek Kačina se opět zapojí do festivalu Kutnohorské léto. V rámci Léta na Kačině organizátoři připravili oživené prohlídky zámeckých interiérů, divadla a divadélka pro dospělé i pro ty nejmenší. Ústředním tématem kostýmovaných a hraných prohlídek je život šlechty před dvěma sty lety, bezstarostný čas letních slavností, divadel, bálů a projížděk v zámeckém parku. 

Pohádkové úterky a čtvrtky

Pro děti je po celé prázdniny přichystán divadelní cyklus Pohádkový zámek Kačina. Hrát se bude vždy v úterý a ve čtvrtek dopoledne. Divadélko Kůzle uvede představení Záhada zlatých medailonků, Divadýlko Mrak pohádku Pekelná pohádka a Divadlo KK oblíbený příběh O pejskovi a kočičce.

Divadelní víkendy pro dospělé

Červencové a srpnové soboty jsou věnované speciálním prohlídkám a divadelním představením pro dospělé. Nebude chybět oblíbená oživená prohlídka zámeckých interiérů Kde je Rudolf? v podání souborů historických tanců Salome a Tempus Fugit. Den se krátí, stíny se dlouží, zámkem se přípravy plouží. Blíží se 31. říjen LP 1864, kačinská premiéra frašky Tannhäuser. Do hlavní úlohy byl obsazen dědic chotkovského panství Rudolf Karel. Hru je třeba pečlivě odzkoušet, jenže ouha... Rudolf není k nalezení. Co se událo? Dozvíte se na prohlídkách 25. července a 22. srpna 2020. > více informací

Noční prohlídky

Noční prohlídky na Kačině Mnoho povyku pro divadlo! v podání Malé Divadelní Kumpanie z Kraje Kouřimského – sedmero zábavných zastavení v zámeckých prostorách, kde mladý hrabě Chotek nacvičuje s personálem i vlastní rodinou krátkou komédii inspirovanou Paridovým soudem. Pojďte tedy nahlédnout do kouzelných empírových kulis a dozvíte se, kolik milostných avantýr se podařilo najít v knihovně na hromovládného Dia, kdo z kuchyně se stane jednookým Kyklopem a co je vlastně opravdovým pokladem zámku Kačina? Noční prohlídky můžete navštívit 4. a 25. července; 1., 8. a 15. srpna 2020. > více informací

Nestárnoucí klasika – Kytice

Kutnohorský Ochotnický spolek Tyl uvede na Kačině 11. července nestárnoucí klasiku Erbenových balad Kytice v jedinečném hudebně-dramatickém podání celého jeho díla. Třináct pohnutých osudů, třináct příběhů plných lásky i zrady, síly a utrpení, viny a zaslouženého trestu. > více informací

Strašidlo cantervillské s Bárou Štěpánovou a Martinem Zounarem

Jedním z hlavních taháků Léta na Kačině je inscenace Strašidlo cantervillské, komedie na námět povídky Oscara Wilda, kterou můžete na nádvoří zámku zhlédnout 24. srpna. Martin Zounar jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech. Bára Štěpánová v roli paní domu Ms. Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku všechno ví a všechno zná. Martin Pošta se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.

Další divadelní představení

Divadelní spolek JIŘÍ uvede starofrancouzskou pohádkovou baladu O krásné paní a lněné kytli Jacquese de Baisieux o naivní lásce a hrdinství. Pět herců a jeden středověký příběh o krásné paní, třech rytířích a lněné kytli, která všem změnila život.

Vynikající komedie Ireny Douskové Hrdý Budžes v podání Divadla z garáže paroduje 70. léta husákovské normalizace. Celý děj vypráví bezelstnýma očima osmiletá Helenka Součková, která popisuje své každodenní dětské problémy a strasti své rodiny, a tím nevědomky poukazuje na atmosféru ve společnosti a laskavým humorem odkrývá paradoxy doby.

Don Quijote de la Ancha – svéráznému zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace. Po formální stránce zvolil režijní poradce představení, autor, mim, básník těla i duše Boleslav Polívka cestu didaktické klaunikyády. Divadlo Klauniky Brno v režii Bolka Polívky.

Zámecký park využijí děti i dospělí

Další relaxaci a odpočinek vám přinese nedělní jóga, kterou lze navštívit při pěkném počasí po celé léto. V prostředí zámeckého parku nechte odpočinout tělo i duši.

V zámeckém parku si také může s dětmi zahrát novou hru Za tajemstvím zámeckého parku.

 

> přehled všech akcí na Kačině

Kačina - Léto na Kačině