Příběh zemědělství – Praha

Letenská husa letos přiletí 12. listopadu. Těšte se i na košt svatomartinského vína

Letenská husa letos přiletí 12. listopadu. Těšte se i na košt svatomartinského vína

Po dvouleté pauze pro vás v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné opět chystáme oblíbenou akci Letenská husa a košt svatomartinského vína. Těšte se na ochutnávky a prodej svatomartinských vín, svatomartinské dobroty, divadlo, tematické dílny i cimbálovou muziku. Akce se koná od 10 do 17 hodin.

Na akci ani letos nebudou chybět prezentace, ochutnávky a prodej svatomartinských a mladých vín předních českých a moravských producentů. Na muzejním dvoře bude k dostání tematické občerstvení a ochutnat bude možné i svatomartinské dobroty od Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Nebudou chybět lokše, husí kaldoun, paštika, koláčky, káva a ani svařák. 

Oblíbené řízené degustace vedené Jaroslavem Pokorným budou od 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30. Příjemnou atmosféru u všech degustací vykouzlí Cimbálová muzika Alexandra Vrábela. Pokud chcete mít své místo na degustaci jisté, kupte si on-line vstupenku předem zde. Cena je 80 Kč za osobu. 

Spolek archaických nadšenců ze Sebranic bude po celý den předvádět ukázku draní peří. Zúčastnit se můžete také jejich tvořivé dílny, ve které se naučíte s peřím pracovat při výrobě mašlovačky.

I menší návštěvníci si mohou během akce vytvořit výrobky z peří, připraveny budou dílny na výrobu záložky do knížky a čelenky s husím peřím. Peří na dílny nám darovala Farma Tůmovi z jihočeských Nestanic.

Od 14:00 si můžete užít divadelní představení – Ptačí cirkus Divadla Basta-fidli.

Na muzejním dvoře vás kromě občerstvení čeká dílna na výrobu lucerničky z řepy nebo dýně a oheň, u kterého se můžete ohřát nebo si třeba opéct jablko.

Pro zvídavé návštěvníky bude připraven také ,,svatomartinský kvíz“ s odměnou za správné vyluštění.

Vstupné na akci i do muzea: dospělí 100 Kč, děti od 3 let, studenti a senioři nad 70 let 50 Kč.

 Z důvodu prezentace vín v expozici Jede traktor nebude během akce Letenská husa v provozu traktorový trenažer, k dispozici nebudou ani dětské traktůrky. Děkujeme za pochopení. 

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a starosty MČ Praha 7.

Letenská husa 2022