Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Lektorské programy pro školky a školy v NZM Valtice

Lektorské programy pro školky a školy v NZM Valtice

Nový školní rok je tu a s ním i lektorské programy pro mateřské a základní školy u nás v muzeu. Domluvte si termín už nyní a přijďte se k nám pobavit a dozvědět něco nového.

 Pro střední školy nabízíme přednášky věnované genetice a odkazu G. J. Mendela. Více v článku zde. 

Lektorský program Krajina Lednicko-valtického areálu

Rozhlédněme se společně po krajině Lednicko-valtického areálu s její jedinečnou přírodní pestrostí, ať už jde o živočichy, rostliny nebo kulturní památky. Naučme se rozpoznat zvířata podle zvuku nebo se ponořme pod vodní hladinu zdejších rybníků a řeky Dyje. Ve velkoobjemových akváriích si detailně prohlédněme například štiku se všemi jejími znaky pro dravý způsob života.

Lektorský program Tajemný život v půdě 

Ikdyž všichni chodíme po zemi, málo se díváme pod nohy. Půda je přírodní bohatství, o které je třeba pečovat. Pouhý jeden centimetr půdy může vznikat 100 let! Zamysleme se společně, jak půda vzniká, co je to půdní edafon nebo jaké jsou důsledky půdní eroze.

Lektorský program Réva vinná v kraji vína

Ke kraji vína neodmyslitelně patří réva vinná a vinařství, povězme si ve stručnosti o historii vinařství a výrobě vína, přivoňme k vůním typickým pro jednotlivé odrůdy nebo k vadám, které mohou víno pokazit. Réva vinná je všestranná rostlina a své využití nachází nejen mezi vinaři.

Lektorské programy jsou přiměřeny věkové kategorii dětí a jejich součástí je i malé tematické tvoření.

Přihlaste svou třídu a užijte si den s lektory v Národním zemědělském muzeu Valtice.