Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Lektorské programy na Ohradě lze navštívit i mimo sezonu

Lektorské programy na Ohradě lze navštívit i mimo sezonu

... pokud není vyhlášen nouzový stav. Omlouváme se, ale od 12. 3. 2020 je i Národní zemědělské muzeum včetně svých mimopražských poboček pro veřejnost uzavřeno z důvodu ochrany před šířením nákazy virem Covid-19. Děkujeme za pochopení.

 

Návštěvnická sezona končí a brány našeho muzea se zavírají. Školní kolektivy a další zájemci o lektorské programy však muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada mohou navštívit kdykoli v průběhu celého roku. 

Jdeme na to od lesa

Muzeum nyní nabízí pět lektorských programů navazujících na výstavy a expozice muzea. S aktuálně největším škůdcem českých lesů vás seznámí program Lýkožrout smrkový – pohroma lesa, lesnickým tématům se věnují Letokruhy – kronika života stromůCesta dřeva, dalšími programy jsou Voroplavba a Rybářství.

Lektorské programy na Ohradě jsou zážitek

Lektorské programy ohradského muzea jsou určené pro děti od mateřských škol až po střední školy, vždy přizpůsobené věku návštěvníků. Výklad probíhá zábavnou zážitkovou formou, pro děti jsou připraveny pracovní listy, pro učitele tištěný obsah programu a metodika výuky.

Dva v jednom za dvacku: k programu i výstava nebo expozice

K lektorským programům nabízíme i komentovanou prohlídku souvisejících expozic: výstavy Les pramenů
a Lýkožrout smrkový – pohroma lesa a expozice Rybářství. Cena lektorského programu mimo sezonu je 20 Kč za osobu.

 

> další informace o lektorských programech na Ohradě