Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Kytičkové dny na Kačině podpoří veřejnou sbírku "Český den proti rakovině“

Kytičkové dny na Kačině podpoří veřejnou sbírku "Český den proti rakovině“

Veřejná sbírka "Český den proti rakovině" se po dvou letech vrací do tradičního květnového termínu. I my jsme se do této sbírky zapojili. Na naší zámecké pokladně si můžete vyzvednout žlutou kytičku s fialovou stužkou a podpořit tím dobrou věc. Kytičky lze získat od 11. května do 15. května 2022, od 9 do 17 hodin. Předem děkujeme všem dárcům.

Při letošní sbírce dárci dostanou ke kytičce s fialovou stužkou i informační letáček o prevenci nádorových onemocnění reprodukčních orgánů, konkrétně děložního čípku a varlat. Cílem informační kampaně, která se ke sbírce váže, je upozornit na možnosti prevence. U rakoviny děložního čípku se jedná o účinné očkování proti HPV viru, který je původcem až 99 % onemocnění. Rakovinu varlat mohou muži odhalit při samovyšetřování ještě v raném stadiu a nastoupit tak včasnou léčbu.

Ve středu 11. května tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách vyrazí do ulic nabízet kytičky a letáčky. Minimální příspěvek za jednu kytičku činí 20 Kč. Pokud lidé „svého“ dobrovolníka nepotkají, mohou podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777. Poté dárce obdrží kód, díky němuž si může stáhnout e-kytičku a umístit si ji na sociální sítě.

Výtěžek sbírky slouží k základnímu cíli Ligy – snížení úmrtnosti na rakovinu v České republice. Finance budou rozděleny podle dlouhodobých pilířových programů:

  • nádorová prevence
  • zlepšování kvality života onkologicky nemocných
  • podpora onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace či kompletizace onkologických pracovišť

 

Liga proti rakovině Praha pracuje již více než 30 let ve prospěch zdraví občanů celé ČR.

Podrobnější informace naleznete na webu: www.lpr.czwww.cdpr.cz

Kačina - Český den proti rakovině