Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Kutnohorské léto na Kačině

Kutnohorské léto na Kačině

Již podesáté probíhá v Kutné Hoře a okolí festival netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení s názvem Kutnohorské léto. Festival má podtitul Jeden den nestačí, pořádá jej Kutnohorsko.cz, o.p.s.

Na zámku Kačina jsme pro vás v rámci Kutnohorského léta připravili oživené prohlídky zámeckých interiérů a pohádková divadélka. Zasmějete se s hraběnkou Sidonií, dozvíte se, kam až se dostaly hraběnčiny zlaté papuče, na děti čeká Krejčovská pohádka.

V rámci Kutnohorského léta se můžete těšit na:

Zámecké podvečery

O dobrodružné povaze vzácné paní Sidonie. Oživené prohlídky reprezentačních prostor zámku v podání souborů historického tance Salome a TempusFugit.

Navštivte Chotkovské letní sídlo zámek Kačina a nechte si přiblížit dobrodružnou povahu vzácné paní Marie Sidonie Chotkové. Díky pečlivě vedenému osobnímu deníku vám bude umožněno pohlédnout na svět očima urozené dámy na sklonku 18. a počátku 19. století.

Každý poslední pátek a sobotu v červenci a srpnu.

29. a 30. 6., 27. a 28. 7., 31. 8. a 1.9. 2018

Začátek představení v 18 a 20 hodin, délka představení cca 1 hodina.

Pohádkový zámek Kačina

Veselou, barevnou a výpravnou Krejčovskou pohádku vám zahraje Divadýlko Mrak.

Provdat dceru, předat trůn a užívat si důchodku – to je budoucnost, na kterou se těší Alois I., král malé říše. Jenže dřív, než najde ženicha pro princeznu, se nechá omámit sladkými slovíčky potulné kejklířky Eulálie, kterou si vezme za ženu. Eulálie se tak stane královnou a užívá si neomezené moci, vydává zákazy, rozkazy a příkazy. Navíc se princezna Kačenka zakouká do krejčího Jíry, což není vhod nové královně Eulálii, a tak se dohodne s obrem, který princeznu unese. Na lidskou nespravedlnost se nemůže dívat Královna víl, a tak dá krejčímu Jírovi za jeho pomoc několik kouzelných věcí. A pak se začnou dít divy…

Každý čtvrtek od 5. července do 30. srpna 2018.

Začátky představení v 11 hodin, délka pohádky cca 1 hodina.

Produkce: Luboš Sobotka, Umělecká agentura UNI-ART

Pohádka Hraběnčiny zlaté papuče

Hraběnka Chotková obdrží významné pozvání na ples do Vídně. Je tu však problém, neumí tančit. Když se doslechne o tom, že jedna z jejích kuchtiček je v tomto ohledu přímo vynikající, neváhá. Jistě to chce nechat si ušít botky od stejného ševce a těšte se, Rakousy. Jenže cesty Páně jsou nevyzpytatelné a lidský osud nezná nikterý z nás ... Pomohou zlaté papuče, nebo nepomohou? Jak celý pohádkový příběh dopadne, se dozvíte na zámku Kačina.

Každé úterý od 3. července do 21. srpna 2018.

Začátky představení v 11 a ve 13 hodin, délka pohádky cca 1 hodina.

Produkce: Silvie a František Pokorní, Divadélko kůzle

Vstupenky

na Kutnohorské léto lze zakoupit on-line na www.kutnohorskeleto.cz nebo před představením v zámecké pokladně (pouze zbývající do celkové kapacity).

Vstupné

  • základní: 150 Kč
  • snížené (děti od 6 let, studenti, senioři): 100 Kč
  • děti do 6 let: 50 Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 15 let): 350 Kč

(prohlídková trasa č. VI)

Kontakt:

 

kalendář akcí na Kačině

Kačina - Léto na Kačině