Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Koně na Kačině - ZRUŠENO

Koně na Kačině - ZRUŠENO

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR přistoupilo Ministerstvo zdravotnictví k dalším protiepidemickým opatřením. S lítostí Vám musíme oznámit, že se akce Koně na Kačině kvůli aktuálním vládním nařízením ruší. Peníze za zakoupené vstupenky vám automaticky zašleme zpět na účet.

Využít však můžete následující krásné dny k procházce po zámeckém parku, kde můžete posílit svoji imunitu. Do konce září můžete také navštívit interiéry zámku, otevřeno je denně od 9 do 17 hodin, v říjnu pouze o víkendech a státním svátku.

 

V sobotu 3. října 2020 se vrací na zámek Kačina oblíbené a hojně navštěvované slavnosti věnované koním a všemu, co  s nimi souvisí. V pestrém programu si na své přijdou dospělí, děti, jezdci, milovníci historie i obdivovatelé architektury.

Během dne se představí rozličná plemena koní, včetně starokladrubských koní a koní Kinských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění. Vyvrcholením bude Huberova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. Od deseti do sedmnácti hodin na návštěvníky čeká bohatý kulturní a doprovodný program – výstavy, hudební vystoupení, divadla, kolotoč a tvořivé dílny pro děti. K tomu samozřejmě možnost projížděk na koních pro děti i dospělé.

Jezdecké ukázky po celý den

Pro návštěvníky jsme připravili rozličné jezdecké ukázky - např. koně v tahu, skoková čtverylka a pohádkové vystoupení minikoní. Národní hřebčín Kladruby nad Labem předvede voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně a barokní ježdění. Netradiční sokolnictví s koňmi představí Klub Falconia, z.s.. 

Jako vzpomínka na parforsní hony se pojede tradiční  Hubertova jízda zámeckým parkem

Pestrá zábava pro děti i dospělé

Pro děti jsme si připravili pestrý program. Mohou vyrábět v tvořivých dílnách, vydlabat si dýni, pobavit se v dřevěné herní zóně, na střelnici, kolotoči či v dřevorubecké soutěži. Samozřejmostí jsou jízdy na koních či ve voze taženém koňmi. Odpočinek poté přinese pohádka Trampoty sedláka Stoklasy.

Po celý den mohou návštěvníci obdivovat veterány, historické traktory a dřevorubeckou exhibici. Pro dámy bude připravena ukázka podzimní suché vazby, naučí se vazbu z živých květin.

Kačinský zahradník představí letošní úrodu ze zámeckého políčka, ochutnat budete moci také kačinský med. Pro milovníky orchidejí budou komentované prohlídky zámecké oranžerie. V neposlední řadě lze navštívit oživené komentované prohlídky zámeckých interiérů.

 Navštívit lze výstava obrazů koní či reprodukcí z módních časopisů. Akci doplní koncert skupiny Dolls In The Factory.

Časový harmonogram slavností a on-line rezervace

 

Kačina - Koně na Kačině