Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Kačinské hry – zábavná procházka zámeckým parkem

Kačinské hry – zábavná procházka zámeckým parkem

Ke květnovému otevření turistické sezóny jsme pro vás, návštěvníky, připravili den plný dobových her a zábavy. V sobotu 29. května jste si mohli vyzkoušet historické hry, při kterých se kdysi bavila šlechta i chudý lid. 

Pétanque, kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče a káči nebo cvrnkání kuliček – tyto hry se s oblibou provozovaly už za dob stavitele zámku Jana Rudolfa Chotka. Ve druhé polovině 19. století, za Rudolfa Karla Chotka, k nim přibyl kroket. Zájemci o novější sportovní aktivity si v sobotu mohli vyzkoušet například discgolf nebo slackline.

Zábava i pro nejmenší

Mysleli jsme i na nejmenší návštěvníky parku. Přichystali jsme pro ně chytání rybek, historický tenis, malování na speciální fólii či nové zámecké vozíky pro jízdu parkem. Obdivovat se velkým modelům brouků a něco se o nich při tom naučit se mohli také na naučné stezce Ze života hmyzu.

Další zajímavosti

Hry byly po zámeckém areálu rozmístěny tak, aby každý během přecházení mezi jednotlivými stanovišti současně objevoval zajímavá zákoutí kačinského parku, například s historicky významným dubem nebo botanickou raritou, kterou je nejmohutnější a patrně nejstarší trnovník akát v České republice. Objevit jste také mohli, kde stojí nebo stávaly historické parkové stavby.

Při návštěvě parku si mohli zájemci prohlédnout zámeckou bylinkovou zahrádku, stezku Ze života hmyzu nebo se zúčastnit hry Za tajemstvím zámeckého parku.

Netradiční procházka se konala za podmínek dle platných nařízení vlády České republiky. 

Děkujeme všem za krásně prožitou sobotu. Věříme, že jste si ji užili stejně jako my. Od června si můžete na pokladně zámku zapůjčit sportovní vybavení a dobové kostýmy. Na celé léto jsme připravili další bohatý program pro děti i dospělé. Sledujte kalendář akcí a nic Vám neuteče.

Kačina - Kačinské hry