Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Jezdecké slavnosti na zámku Kačina 6. října

Jezdecké slavnosti na zámku Kačina 6. října

Srdečně zveme v sobotu 6. října do Národního zemědělského muzea Kačina na oblíbené a hojně navštěvované Jezdecké slavnosti. Jsou věnované nejen milovníkům koní, ale i historie, gurmánům či obdivovatelům architektury. Součástí je také připomínka parforsních honů – Hubertova jízda, do níž se můžete přihlásit i vy.

Hlavní slovo mají koně

Během dne se představí nejrůznější plemena koní, včetně starokladrubských běloušů a vraníků, ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídka jezdeckého umění. Vyvrcholením bude výpravná Hubertova jízda, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. A samozřejmě i možnost svezení na koni pro děti i dospělé. 

Koncerty a divadla

Kromě jezdeckých ukázek či Hubertovy jízdy jsme pro návštěvníky slavností připravili bohatý doprovodný program. Od 10 do 17 hodin vás čekají hudební vystoupení (například Pavla Ryby a Petra Valáška či kapely TerneChave) a hned několik divadelních představení pro malé i velké diváky.

Prohlédněte si unikátní kačinskou konírnu

V kačinských expozicích lze kromě zámeckých komnat a hospodářského zázemí zhlédnout také nově zrekonstruovanou podzemní konírnu, vestavěnou přímo do jedné z kolonád zámecké budovy. Zpestřením prohlídek zámku bude i divadelní příběh O dobrodružné povaze paní Sidonie.

Chcete se zúčastnit Hubertovy jízdy?

Přihlášky jezdců na Hubertovu jízdu zasílejte e-mailem na adresu pavla.neumanova@nzm.cz nebo na tel.: 770 112 372.

Vstupné

  • dospělí 100 Kč
  • děti, studenti, senioři 50 Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 15 let) 250 Kč
  • ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma
  • Prohlídky zámku v ceně vstupného na slavnosti.

 

> program Jezdeckých slavností