Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Hradozámecká noc na Kačině

Hradozámecká noc na Kačině

Dobový piknik a módní přehlídka, pohádkový les pro děti, světelná i barmanská show, koncertní a taneční představení – to vše vás čeká v sobotu 25. srpna na Hradozámecké noci v Národním zemědělském muzeu na zámku Kačina. Hra světel a stínů rozzáří nejkrásnější empírový klenot Česka.

Na Kačině je pro vás letos připraven bohatý program, který bude probíhat od 14 hodin do půlnoci. A na co se můžete těšit?

Kostýmovaný piknik

Dobový piknik v historických kostýmech z poloviny 19. století přiblíží život panstva v zámeckých zahradách. Při pikniku se budou hrát oblíbené hry šlechty – dáma, šachy, házení kroužků a kroket. Účastníci pikniku se čas od času projdou kolem zámku a vy se s nimi můžete vyfotit. (Čestné nádvoří, 12–15 hodin)

Historická móda

Následovat bude Přehlídka historického oděvu v průběhu 19. století, která představí módní styly, jako jsou empír, biedermeier, druhé rokoko, turnýra. K přehlídce budou k dostání letáky s předlohami, podle kterých jsou kostýmy ušité, a zajímavostmi ze světa dobové módy. (Levá kolonáda, 16–17 hodin)

Pohádkový les

Malé i velké návštěvníky potěší Pohádkový les s několika zastaveními a soutěžemi, setkají se s ježibabou, čertem, princeznou, vodníkem, andělem i bezhlavým strašidlem. (Park za zámkem, 14–17 hodin)

Programová přestávka

Mezi 17. a 19. hodinou lze využít Programové přestávky k návštěvě všech zámeckých tras. Prohlídka každé z nich s průvodcem trvá cca 45 minut, navštívit můžete také zámeckou kavárnu nebo se projít parkem po naučné stezce. Je otevřena i restaurace Na huse přímo proti hlavní bráně. Večerní program začíná v 19 hodin a potrvá do půlnoci.

Hra světel a stínů

Nádherná hra světla a stínů vás vtáhne do tajemné atmosféry černého divadla a očaruje mistrným použitím speciálních efektů během neuvěřitelných iluzionistických triků UV show Blue Illusion. (Chotkovská knihovna, dvě představení během večera)

Operetní árie v zámeckém divadle

Ve svitu operety – koncert nejkrásnějších operetních árií od autorů Lehára, Frimla, Kálmán a dalších slavných skladatelů. Vystoupí koncertní sopranistka Iveta Hejduková s klavírním doprovodem Maxima Biriukova, klavíristou a korepetitorem Divadla F. X. Šaldy v Liberci. (Zámecké divadlo, dvě představení během večera)

Barmanská ohnivá show

Při exhibičním vystoupení na Barmanské ohnivé show budou k vidění variace triků s láhvemi, šejkry, sklenicemi, ledem, ohněm i ultrafialovým světlem. V rámci show se může zapojit i publikum a ochutnat namíchané koktejly. Vystoupí Martin Vogeltanz, několikanásobný mistr České republiky a barman roku 2017. (Pravé nádvoří zámku, dvě vystoupení během večera)

Příběh císařovny Sissi

Hudebně literární program s dobovým oblečením Příběh císařovny Sissi seznamuje nejen s krásnou hudbou 19. století, posluchači se dozvědí i o pobytu císařovny Sissi, císaře a korunního prince Rudolfa v Pardubicích a v Kladrubech nad Labem při parforsních honech. Soubor Lesní rohy Hradec Králové představí skladby významných dobových hudebních skladatelů J. Strausse, F. Schuberta, G. Rossiniho, A. Rejchy, L. Měchury, B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta a dalších. (Zámecká kaple, dvě představení během večera)

Tajemné putování za příběhy

Bludičky – Tajemné putování za příběhy – vážně i nevážně, smutně i vesele aneb Co v dějepise nebylo, je možné se dozvědět na několika zastaveních při nočním putování za svitu loučí za chotkovskými příběhy. Zdramatizované klípky ze soukromého života šlechtických majitelů zámku, kteří zde vystoupí jako duchové. (Písková cesta za zámkem, vstup vedle knihovny)

Taneční soiré hraběnky Chotkové

Na Tanečním soiré hraběnky Chotkové pořádané v duchu poloviny 19. století zvou hrabě a hraběnka Chotkovi. V tanečním sálu svého zámku uvedou tance a hry pod vedením taneční mistrové Kateřiny Klementové a další dobovou zábavu. Na závěr je připravena ukázka tehdejší hostiny na zámeckých terasách. (Taneční sál, od 19 do 23 hodin)

Ohnivá show

Slavnostní program Hradozámecké noci uzavře noční Fireshow plná ohně, jisker a pyrotechniky. (Nádvoří před vstupem do zámku, začátek 23.30 hodin)

Prohlídky všech zámeckých okruhů po celý den. Ve vybraných časech návštěvníky bude doprovázet i duch hraběte Rudolfa.

Občerstvení zajištěno. Plné vstupné 150 Kč, snížené 50/100 Kč, rodinné 350 Kč. Vstupenka zakoupená kdykoliv během dne platí na celý program. Přesný časový harmonogram obdržíte při zakoupení vstupenky na pokladnách, časy se řídí dobou setmění.