Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Festival Kefír na Kačině: rozlučte se s prázdninami stylově

Festival Kefír na Kačině: rozlučte se s prázdninami stylově

Kultovní rodinný festival Kefír nabídne letos už pošesté netradiční zážitky. Hlavní hvězdou bude 1. září 2018 rakouská kapela The Vegetable Orchestra, Kašpárek v rohlíku představí ochutnávku z chystané desky. Návštěvníci si užijí také autokino, jízdu na stupačkách popelářského auta nebo obří houpačku na jeřábu. 

Houslová polévka a další zvěrstva

Sníst po koncertě nástroje kapely? I takové zážitky najdete na letošním Kefíru, který se opět koná v Národním zemědělském muzeu Kačina. Že z papriky nemusí být jen lečo a z cukety buchta, dokáže hlavní hvězda festivalu The Vegetable Orchestra z Rakouska. Před každým svým koncertem nejprve zamíří do zelinářství, aby následně čerstvý pórek proměnila v housle nebo mrkev v píšťalku. Po vystoupení z nástrojů uvaří polévku pro všechny diváky. Ochutnávku letos uspořádá i Kašpárek v rohlíku. Představí písničky z připravované desky. Na šestém ročníku Kefíru vystoupí také funkmetalová kapela Gaia Mesiah, ska partička Sto zvířatCircus Brothers na pomezí balkánské dechovky a taneční hudby nebo osvědčený BomBarďák. Z Francie dorazí MissTrash.

Po divadle ještě pohádku v posteli s největšími nebesy

Kromě nabitého hudebního programu si stejně jako v minulých letech příchozí užijí desítky divadelních představení, performance a workshopů, především ale specifické atrakce, jako jsou projížďky na sekačkách či stupátkách popelářského auta, slámové městečko nebo loňská novinka – obří houpačka zavěšená na jeřábu. Na Kefíru si přijde na své celá rodina. V klidové zóně pod vzrostlými stromy se nachází kojenecké území, menší děti zaujme hovínková dílna, loutková divadla nebo si odpočinou na postelích s největšími nebesy při poslechu pohádek, které čtou známé osobnosti.

Autokino ve Čtvrti snů a snídaně s kašpárkem

Letos je nově připraveno autokino, to si však užijí jen festivaloví nocležníci. Bude totiž součástí takzvané Čtvrti snů. V té se mohou již od pátku ubytovat nejen rodiny ze vzdálených koutů republiky, ale také všichni, kdo si chtějí akci prodloužit. Přespí v pronajatých teepee, vlastních či luxusních kartonových stanech do nedělního rána. Po oba večery se mohou lidé těšit na bonusový program včetně stezky divnými sny. V provozu bude také půjčovna spinkáčků či sluchátek s pohádkou na dobrou noc. Ráno pak všichni společně s Kašpárkem posnídají.

 

Kompletní výčet akcí a atrakcí na Kefíru > festivalkefir.cz