Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Druhá adventní neděle provoní zámek cukrovím i staročeskou zabíjačkou

Druhá adventní neděle provoní zámek cukrovím i staročeskou zabíjačkou

Druhá adventní neděle na Kačině bude patřit vánočním zvykům, tradicím a řemeslům. Nebudou chybět ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf nebo Mikuláš s čertem a anděli.

Neděle 4. 12. 2022, 10:00 - 16:30 hodin

V jedinečných prostorech zámeckých sklepů bude návštěvníky čekat adventní trh plný vánočních lákadel a ručních výrobků. V tvořivých dílnách si naopak budete moci sami vyzkoušet některé známé i méně známé adventní zvyky nebo si vlastnoručně vyrobit vánoční dárek či dekoraci.Určitě nevynechejte andělskou dílničku či koncert dětského sboru Palášek v Chotkovské knihovně.

Nanádvoří zámku budou na návštěvníkyčekat různé slané i sladké dobroty a nebude chybět ani klasický vánoční punč či svařák na zahřátí. Zároveň mohou děti využít naši kačinskou pobočku Ježíškovi poštya poslat tak svůj dopis s přáním nebo přinést vánočně laděný malovaný kamínek, který umístí k ostatním na kolonádu před hlavní vstup zámku, aby vítali celýprosinec ostatní návštěvníky.

Adventní náladu doplní vánoční výzdoba zámeckého parku a zámku nebo pravé zabíjačkové hody v areálu kočárovny. Zůstat s námi můžete až do rozsvícení druhé adventní svíce za přítomnosti rodiny Chotků a doprovodu koled v podání dětského sboru. Celý program druhé adventní neděle zakončí Vánoční koncert Markéty Fassati v tanečním sále.

Chybět nebude tradiční prosincová Výstava betlémů ve vstupním rondelu zámku, prezentující příběhy rodinných betlémů z vybraných oblastí Čech a Moravy. Zároveň zde i letosbude umístěn vánoční strom, pod kterým bychom rádi společně darovali radost osamělým seniorům. Dárky pro babičky a dědečky je možné nosit v průběhu celého adventu, předány pak budou prostřednictvím sociálních pracovníků po poslední adventní neděli.

Adventní prohlídky zámku budou dále pokračovat ve dnech: 10. - 11. prosince.; 17. – 18. prosince a 26. – 30. prosince, kdy budou návštěvníkům k dispozici všechny zámecké okruhy a aktuální výstavy. Prosincovou otevírací dobu zámku mohou návštěvníci sledovat na webových stránkách muzea.

Podrobný program:

10:00–16:30  adventní zvyky, tvůrčí a řemeslné dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy)

10:00 – 16:30 vánoční Výstava betlémů (vstupní rondel zámku)

10:00 – 16:30 tradiční zabíjačka (zámecká kočárovna)

10:00, 12:00 a 14:00 oživená vánoční prohlídka 13 Chotkovských interiérů se souborem historických tanců Salome a Tempus Fungit(vstupenky možné zakoupit na pokladně zámku)

10:45, 12:45 a 14:45 prohlídka 13 Chotkovských interiérů s vánočně naladěným Duchem Rudolfem (vstupenky možné zakoupit na pokladně zámku)

14:00–14:45 koncert Pěvecký sbor Palášek (Chotkovská knihovna)

16:00  slavnostní zapálení 2. adventní svíčky na vánočním věnci, s hudebním doprovodem (zámecké nádvoří)

16:30 Vánoční koncert Markéty Fassati (vstupenky možné zakoupit online nebo na pokladně zámku)

 

Vstupné na adventní akci:

Plné vstupné 150 Kč; Snížené (děti, studenti, senioři) 100 Kč; Rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 2 let zdarma.

Příplatek za prohlídkovou trasu 50 Kč, Vánoční koncert Markéty Fassati 150 Kč.

Vstupné lze zakoupit na místě nebo on-line