Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Do konce října za kulturou v Moravskoslezském kraji zadarmo!

Do konce října za kulturou v Moravskoslezském kraji zadarmo!

V pátek  18. 9. 2020 pro vás otevíráme novou pobočku Národního zemědělského muzea v Ostravě. Těšit se můžete na zajímavé zajímavé expozice, sezonní výstavy a do konce letošního října také na vstupné zdarma!

A co všechno si u nás můžete prohlédnout? Pokud vás zajímá příběh potravin, které si denně kupujete, navštivte expozici Galerie českých potravin. Vystavené potraviny malých i velkých výrobců, průmyslových i rodinných podniků a farem, jsou rozděleny do deseti základních kategorií, a abyste se při našich návštěvách vždy naučili nebo dozvěděli něco nového, expozici budeme každé tři měsíce obměňovat. Galerii doplňuje Depozitář potravin. Zde díky interaktivním prvkům zapojíte i své smysly.  Třetí expozice nadchne především milovníky velkých strojů a průmyslových hal. Zemědělská technika, kterou tu vystavujeme,  je rozdělena do tří základních tematických celků, traktory, stroje na zpracování obilovin a stroje na zpracování píce. Na 40 vystavených strojů představuje průřez největší sbírkou zemědělské techniky v České republice. Uvidíte známé české značky i stroje vyrobené v USA nebo tehdejším SSSR.  Návštěvu muzea zakončete prohlídkou hlavní výstavy sezony, která je věnována výročí 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích. Cestujte časem, prožijte historii, seznamte se s důležitými osobnostmi a připomeňte si další aktivity oblíbeného pivovaru. Těšíme se na vaši návštěvu!

Realizaci projektu Zemědělské tradice na Moravskoslezském pomezí finančně podpořil Moravskoslezský kraj.  Vstupným zdarma se Národní zemědělské muzeum v Ostravě připojuje k akci Objevuj zdarma.