Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Divadlo na Kačině opět ožije!

Divadlo na Kačině opět ožije!

Malé kačinské divadlo neboli Makačíno je divadelní maraton různých dramatických a hudebních žánrů navazující na tradici klasicistního divadla, které na zámku vybudovala rodina Chotků. Koná se v neděli 17. června od 14 do 19 hodin.

Minor a Kůzle pro děti

V rámci dětského programu je velkým lákadlem představení pražského Divadla Minor Mami, už tam budem? Divadlo Minor je přední česká divadelní scéna se zaměřením na děti a mládež. Inscenaci Mami, už tam budem? v režii Jiřího Jelínka byla udělena cena Erik za nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla za rok 2015.

Inscenace Kde je můj Karl? v podání Divadélka Kůzle volně navazuje na příběh majitelů zámku. Hrabě Chotek a jeho rodina právě prožívají jedno ze složitějších životních období a události, které se na panství dějí, dávají prostor k mnoha komickým situacím. Staňte se součástí příběhu, jenž vás vtáhne do tajemstvím vonící doby a zažijte skutečného genia loci významného místa dle motta „Kdo nežil před rokem 1850, neví, co je krásný život.“

Crazy Mrsťa Prsťa

Divadlo Mrsťa Prsťa přiváží na Kačinu roztančenou crazy komedii podle slavného filmu Někdo to rád… (horké?), v níž nikdo není zcela dokonalý.

Kateřina Englichová a Eva Garajová, Boni Bambini

Hudební program v unikátním prostoru zámecké knihovny zahájí Boni Bambini ze Základní umělecké školy Františka Kmocha, zlatým hřebem večera je pak vystoupení harfistky Kateřiny Englichovémezzosopranistky Evy Garajové. Kateřina Englichová je přední osobností české harfové školy. Eva Garajová patří mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku.

V kulisách zámeckého divadla

Kačinské zámecké divadlo bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851 (hrálo se zde ovšem už o tři roky dříve). Intenzivní provoz divadla trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka (1832–1894), pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění. Podle dobových zpráv se další členové rodiny v divadle uplatnili nejen jako herci, ale také jako muzikanti a výtvarníci dekorací.

 

> program festivalu MAKAČÍNO a další informace