Příběh zemědělství – Praha

Divadelní zemědílny – víkendové zážitky pro zvídavé děti i jejich rodiče

Divadelní zemědílny – víkendové zážitky pro zvídavé děti i jejich rodiče

Od března do června můžete v našem muzeu objevovat a na vlastní kůži poznávat různé zemědělské dovednosti. Pod dohledem zkušených divadelníků je možné putovat s malou kapkou vody kolem světa, vyzkoušet si dojení mléka nebo improvizované stloukání másla, zjistit, k čemu všemu se hodí luštěniny a proč jsou medvědi nejlepší včelaři.

Divadelní představení doprovázená zážitkovou dílnou se zemědělskou tématikou jsme připravili ve spolupráci s Asociací místních potravinových iniciativ.

Akce se konají v neděli 5. března, v neděli 2. dubna, v sobotu 13. května a v sobotu 10. června vždy od 14 do 16 hodin. Vstupné 60 Kč za dítě od tří let. Doprovod má vstup v rámci vstupného do muzea.

Neděle 5. března: O vodní kapce

Divadelní představení o kapce z horské studánky, která se na cestě okolo světa dostane až do moře. Napsáno na motivy pohádky Daisy Mrázkové. Na divadlo navazují aktivity na téma koloběh vody.

Neděle 2. dubna: A ta kráva mléko dává

Přijďte s dětmi zjistit, co se stane, když kočička nenajde v lednici máslo a pejsek nechce snídat suchý rohlík. Situaci totiž zachrání tajemný recept na výrobu másla a chuť se něčemu novému naučit. Následují zážitkové aktivity.

Sobota 13. května: O luštěninách

Seznamte se s pejskem a kočičkou, kteří jednoho dne dostali od dětí krabici plnou luskovin a začali luštit jejich příběhy a hrát luštěninové hry. Doplněné hravými a zážitkovými dílnami o luskovinách.

Sobota 10. června: O včelách a včelaři – součást akce Jedu v medu

Představení o medvědovi zlodějíčkovi, kterému dá včela nejdřív pěkně za vyučenou. Posléze, co byl zlodějíček takto vytrestán, si ho včelař, který to všechno pozoroval zpovzdálí, vezme do parády a naučí ho správnému včelaření. Následují praktické dílny věnované včelám a včelařskému povolání. (Vstupné v rámci vstupného na celodenní akci)

Neděle 2. dubna A ta kráva mléko dává

Divadelní zemědílny – víkendové zážitky pro zvídavé děti i jejich rodiče