Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Darujme společně radost osamělým seniorům

Darujme společně radost osamělým seniorům

I v letošním roce jsme připravili speciální adventní projekt "Darujme společně radost", ve kterém jsme se rozhodli, ve spolupráci s Anima Čáslav s. p. o., na Vánoce obdarovat babičky a dědečky. Jedná se o klienty, o které se společnost Anima Čáslav stará. Po celý advent můžete nosit dárečky určené osamělým seniorům. Položit je můžete pod vánoční stromek v zámeckém rondelu.

Před poslední adventní nedělí je předáme společně s dárky od nás zástupcům Animy Čáslav s přáním krásných Vánoc. Věříme, že se tato akce setká s hřejivým a příznivým ohlasem, stejně jako tomu bylo v minulém roce.

Měkouš nebo krabici? Často se ptáte, jaké dárečky dávat osamělým seniorům z našeho projektu. Tady je několik tipů, které udělají radost.
Vyberte např. bylinky, vitamíny, trvanlivé dobroty, čaje, kávu, hrneček, kosmetiku, křížovky pro seniory, pomůcky pro seniory, knihy pro seniory, šál, deku, ohřívací lahev do postele, teplé ponožky, handmade výrobky, společenské hry, dekoraci. Zkuste se zamyslet nad tím, co by udělalo radost vaší babičce a dědečkovi.
Jen pár nezbytných info – pokud rozlišíte barvou balícího papíru, popř. cedulkou dárek určený babičce nebo dědečkovi, bude pro pracovníky rozdávání jednodušší. Zároveň se, prosíme, zamyslete nad trvanlivostí dárku, který u nás bude čekat i 3 týdny, než se dostane do rukou obdarovaného.

Vám všem, kdo se do našeho projektu zapojíte, ze srdce děkujeme. 

Kačina – Darujme společně radost