Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Co Vás čeká a nemine v letošní sezóně? Těšte se na nové prohlídkové okruhy a nevšední výstavy!

Co Vás čeká a nemine v letošní sezóně? Těšte se na nové prohlídkové okruhy a nevšední výstavy!

Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také obměněné expozice a zámecké prohlídky.

Projdete se expozicí v hospodářském zázemí a prohlédnete výstavy „Co prozrazují venkovské stavby“, „Epifyty – rostliny vzdušných zahrad“, „Obraz zemědělství v socialistickém realismu“. Od 1. října můžete navštívit jedinečnou expozici „Příběh dřeva“.

Zámecké prohlídky vás zavedou do empírových komnat, chotkovské knihovny, zámeckého divadla a kaple. Zámeckým parkem můžete projít v rámci nově připravené komentované prohlídky a dovědět se zajímavosti, které nikde jinde nenajdete.

Speciálně pro skupiny (seniory) jsme letos  připravili zkrácenou prohlídku reprezentativních zámeckých komnat a chotkovské knihovny. Nevšední zážitek Vám umožní prohlídka běžně nepřístupných prostor zámecké půdy a lázně. Prostory nejsou restaurované, nicméně svébytným způsobem odhalí skrytá tajemství zámku Kačina.

Více se o otvírací době, expozicích, zámeckých prohlídkách a cenách vstupného dovíte zde na webu.

Další novinkou letošní sezóny bude půjčovna dobových kostýmů. K zapůjčení budou dámské šaty, pánské obleky a také dětské kostýmy. Máte se na co těšit!!!

V létě ožije zámek divadlem ve dne a někdy i v noci. Na zámku budou probíhat nejen pravidelná divadelní představení pro děti, ale na své si přijdou také dospělí, čeká nás např. divadelní představení Kytice, Strašidlo Cantervillské, Hrdý Budžes a další. Vše se dovíte v kalendáři akcí.

Zámek Kačina se otevře také v zimním období a to (nejen) v neděli  6. 12. kdy na zámku oslavíme Advent. Vánoční prohlídky proběhnout dále o víkendu 12. a 13. prosince a o svátcích na Štěpána 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Ať už jste místní nebo zdaleka, zavítejte na klasicistní zámek Kačina, kde hrabě Chotek zanechal své poselství „SOBĚ, PŘÁTELŮM A POTOMKŮM“.